archiveDonald Trump

Lajme

Zotohet Trump: Shihemi pas 4 vitesh!

Presidenti Donald Trump u zotua se do të rikthehet në Shtëpinë e Bardhë brenda 4 vitesh nëse nuk arrin të mbajë Presidencën tani, me pretendimet e tij për mashtrim zgjedhor pas fitores së Joe Biden. Presidenti organizoi një pritje për Krishtlindje në Shtëpinë e Bardhë, ku përsëriti edhe një herë...
Lajme

CNN jep lajmin e shumëpritur nga Shtëpia e Bardhë

Shërbimi Gjeneral i Administratës amerikane, e ka njoftuar ekipin e presidentit të zgjedhur Joe Biden, se mund të fillojë me procesin e tranzicionit, shkruan CNN transmeton Periskopi. Letra që e ka parë CNN, dërguar ekipit të Biden, është shenja e parë dhe më e rëndlsishmja e pranimit të humbjes të...
Lajme

Trump për vaksinën e dytë: Këto zbulime ndodhën në kohën time, do t’i japin fund Murtajës së Kinës

Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, ka reaguar për vaksinën e dytë të koronavirusit, për të cilën kompania Moderna njoftoi sot se është 94.5% efektive. Përmes një postimi në Twitter, Trump ka thënë se këto zbulime, që konsideron se ndodhën gjatë mandatit të tij, do...
Lajme

Donald Trump nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve, fillon hetimi i tyre

Prokurori i përgjithshëm, William Barr, ka autorizuar prokurorët federalë në Shtetet e Bashkuara që të nisin hetime për parregullsitë në procesin e votimit, pavarësisht se nuk ka të dhëna për të mbështetur pretendimet e presidentit Donald Trump se ai ka humbur zgjedhjet ndaj demokratit Joe Biden për shkak të mashtrimeve...
ShowBiz

Bleona: Do e refuzoja një ftesë të Biden për të marrë pjesë në inaugurimin e tij si president

Këngëtarja Bleona Qerreti e cila mbështeti Donald Trumpin në zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vazhdon të mendoj se ‘administrata Trump ka bërë një punë të mrekullueshme’. Në këtë mënyrë, ajo thotë se nëse do të merrte ftesë për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Joe...
1 2 3 4 5 10
Page 3 of 10