archiveDistria Krasniqi

Sporti

Distria Krasniqi e jashtëzakonshme, shikoni si e deklason xhudisten serbe

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Prixit të Turqisë, në kategorinë e peshave deri në -48 kilogramë. Krasniqi në çerkefinale e mposhti xhudisten serbe, Andrea Stojadinov me ippon, duke e siguruar një vend në gjysmëfinale të kësaj gare, raporton Insporti.com. Për t’u kualifikuar në çerekfinale, në...
Sporti

Pas Majlindës në Rusi, Distria e Nora lartësojnë flamurin në Kinë

Flamuri i Kosovës është lartësuar dy herë sot në Guangzhau të Kinës, njërin prej vendeve që kundërshton ashpër pavarësinë e Kosovës. Përveç flamurit, në palestrën ku është mbajtur mastersi botëror i xhudos është intonuar edhe himni i Kosovës. Kjo falë xhudistes Distria Krasniqi, që arriti medaljen e artë në garën...
Sporti

Sporti i artë i Kosovës

Kosova është shquar gjithmonë për sukseset e saj në sportet luftarake. Dikur, vendi ynë mburrej me sportin e boksit pasi kishte sportistë të kalibrit botëror si Aziz Salihu, Mehmed Bogujevci, Xhevdet Peci, Nazif Gashi etj, apo edhe Lah Nimani, boksier dhe trajner legjendar. Pas luftës, stafetën e sporteve më të...
Sporti

Munishi: Më shumë po prodhon ar e argjend Driton Kuka se sa Trepça

Ismet Munishi i ka komentuar me stil sukseset që arritën xhudistët kosovar në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe Kosova fitoi katër medalje në Abu Dhabi, një të artë dhe tri të argjendta, raporton GazetaMetro. Nora Gjakova dje fitoi medaljen e artë, Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi fituan medalje...
1 2
Page 2 of 2