archiveDistria Krasniqi

Sporti

Distria dhe Nora shkëlqejnë në ‘Mbrëmjen Gala’ në Stamboll

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë shkëlqyer në ‘Gala mbrëmjen’ e mbajtur të shtunën mbrëma në Stamboll të Turqisë. Kampionet tona olimpike janë nderuar me dekoratë nga Federata Evropiane e Xhudos. Për këtë mbrëmje të rëndësishme, Nora kishte zgjedhur një fustan të zi me krahë, të shkurtë deri mbi gjunjë,...
Sporti

Gazetari Kelmendi: Shtesën prej 5 euro Qeveria duhet ta lë, por ajo të shkojë për xhudistet dhe Toni Kukën

Pas fitores së medaljes së artë që e arriti xhudistja Distria Krasniqi në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, ka pasur shumë reagime, raporton Korrespodenti. Përveç politikanëve, sportistëve, artisteve edhe shumë gazetarë kanë shkruar në rrjetet e tyre sociale për suksesin që ka arritur 25 vjeçarja Distrie Krasniqi. Gazetari i njohur i...
Sporti

Vjosa Osmani nga Tokio: Kam besuar te suksesi i Distrisë, edhe në një vend të vogël mund të arrihen suksese të mëdha

Presidentja e Kosovës i është gëzuar suksesit historik të Distria Krasniqit në Lojërat Olimpike. Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë pasi mposhti në finale japonezen, Tonaki Funa, shkruan GazetaBlic Sport. Distria mposhti japonezen, Funa, me Wazari, duke ia siguruar kështu Kosovës medaljen e parë në këto Lojëra Olimpike. Presidentja e...
Sporti

Pamje që rrëqethin: Distria Krasniqi në lot gjatë ceremonisë, flamuri i Kosovës valëvitet lartë në Japoni

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e Artë në Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’, shkruan Gazeta Metro. Distria Krasniqi është përballur me xhudisten japoneze, Funa Tonaki në kuadër të finales së Lojërave Olimpike “Tokyo 2020” në kategorinë -48 kg. Krasniqi arriti ta mposht japonezen duke rrëmbyer medaljen e dytë të...
Sporti

Distria Krasniqi fiton Medaljen e Artë

Distria Krasniqi e ka siguruar medalje e artë në “Tokio 2020”. Distria Krasniqi i ka siguruar medalje olimpike Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke e rrëmbyer të Artën, raporton Gazeta Express. Në finalen e madhe, Distria e mposhti japonezen, Funa Tonaki. Kjo është medalja e dytë Olimpike për Kosovën,...
Sporti

Distria Krasniqi kalon në rrethin e tretë në Evropian

Distria Krasniqi ka kaluar në rrethin e tretë në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Lisbonë të Portugalisë, shkruan Gazeta Express. Xhudistja pejane e mposhti në rrethin e dytë italianen Francesca Giorda, e cila i bëri tri gabime, ndërkohë që Distria fitoi me Ippon. Distria Krasniqi kalon...
Sporti

Lajm i madh: Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Hungari

Distria Krasniqi 🇽🇰 ka fituar medaljen e artë 🥇në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Xhudistja jonë mposhti në finale kampionen Olimpike Rio 2016, argjentinasen, Paula Pareto, kategoria -48 kilogramë. Distria i fitoi edhe 1 mijë pikë Olimpike për Lojërat Olimpike Tokio 2020....
Sporti

E jashtëzakonshme: Distria Krasniqi fiton të artën në Paris

Xhudistja Distria Krasniqi, është fituese e Grand Slam-it të Parisit në kategorinë -52 kilogramë. Ajo përballë kishte italianen Giuffrida Odetta.Krasniqi e fitoi me anë të një “Wassari”, duke e rrëzuar kundërshtarën. Poashtu gjatë ndeshjes italianja mori ehde dy vërejtje nga gjyqtari.Distria Krasniqi merr medaljen e parë të artë në Grand...
1 2
Page 1 of 2