archiveDimal Basha

Lajme

Basha: Amerikanët nuk janë të shenjtë, kanë gabime edhe ata

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka debatuar me komentatorin politik, Halik Matoshi në “Politiko” rreth rolit amerikan dhe kritikave apo presionit të zyrtarëve amerikanë për themelimin e Asociacionit, raporton Gazeta10. Basha, ka thënë se amerikanët nuk janë të shenjtë, kanë gabime edhe ata duke theksuar “Marrëveshjen e Dejtonit”. “Amerikanët...
Lajme

Basha bën disa pyetje dhe kërkon përgjigje: “A di dikush me shpjegu?”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka shtruar në publik disa pyetje pas zhvillimeve të fundit në vend, posaçërisht rreth përpjekjeve të ndërkombëtarëve që të arrihet një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë. Teksa kërkonte shpjegime dhe tregonte se si kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kërkonte që t’ia ndalonte Serbisë mbajtjen...
Lajme

Basha: Paret e tatimit në pronë i marrin komunat e jo qeveria

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha, ka bërë një postim në Facebook në të cilin shfajëson Qeverinë për rritjen e tatimit në pronë. Ai ka postuar një reagim në të cilin thotë se problemi ka qenë që “shumica e pronave kanë qenë të nënvlerësuara” më herët. “Më shkurt, deri tash ka...
Lajme

“Dimal Gjygymi”, Zafir Berisha ofendon deputetin e VV’së

Zafir Berisha, ish-deputet i Nismës Socialdemokrate ka publikuar një postim në facebook, nga ku ka pyetur se çfarë ka ndodhur me vendimin për targat. Berisha në të njëjtin postim ka pyetur se a po e zbatojnë policia vendimin. Gjithashtu, ai e quajti deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha me nofkën...
1 2 3 4
Page 1 of 4