archiveDaut Haradinaj

Lajme

“100% produkte vendore”

Vendimi i Qeverisë “Haradinaj” për rritjen e taksës 100% për mallrat e Serbisë padyshim se ka gëzuar gjithë kosovarët. Pas këtij vendimi, kryeministri, Ramush Haradinaj së bashku me vëllain, deputetin Daut Haradinaj, kanë gjetur kohë për pak relaksim me miqt e tyre, shkruan Indeksonline Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe...
Lajme

Haradinaj: Po luhet me ndjenjat e shqiptarëve të Luginës

Sonte i ftuar në “Blic Interview” me Astrit Gashin, është ish- luftëtari i dalluar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe aktualisht deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj. Duke folur për idenë e shkëmbimit të territoreve, ai ka thënë se po luhet me ndjenjat e qytetarëve të Luginës së Preshevës....
Lajme

Daut Haradinaj i përgjigjet Serbisë: Kur të doni mësyjani Veriut, do t’ua bëjmë tri herë më zi se sa më 1999-ën

Sonte i ftuar në “Blic Interview” me Astrit Gashin, është ish- luftëtari i dalluar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe aktualisht deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj. Haradinaj duke komentuar kërcënimin e Serbisë se nëse nuk do të ketë marrëveshje përfundimtare me Kosovën, atëherë ata do ta marrin me...
1 5 6 7
Page 7 of 7