archiveDaut Haradinaj

Lajme

Daut Haradinaj: UÇK s’ka arsye ta mbyllë arkivën, është e pastër, turpi është te shteti i Millosheviqit

Në debatin që po vazhdon tash e disa dita për luftën e UÇK-së, të nxitur nga propozim aktakuzat e Prokurorisë Speciale të Gjykatës së Hagës, është përfshirë edhe një herë Daut Haradinaj, shef i GP të AAK-së dhe ish-ushtar i UÇK-së. Haradinaj ka thënë se UÇK është transparente dhe se...
Lajme

Haradinaj: Albin Kurti është dezertor i luftës

Deputeti i AAK-së Daut Haradinaj e ka quajtur Albin Kurtin dezertor teksa ka komentuar kërkesën e kreut të Vetëvendosjes për dorëheqje të presidentit HashimThaçi pas publikimit të propozim aktakuzës për krim lufte nga Specialja. Sipas, Haradinajt, Kurti nuk është ai që mund të bëjë një kërkesë të tillë. “Krimet që...
Lajme

“Sot do ta votoja zhbërjen e Gjykatës Speciale”

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se Gjykata Speciale është raciste sepse i gjykon vetëm shqiptarët, duke i injoruar krimet që Serbia i ka kryer në Kosovë. Ai në Rubikon ka theksuar se nëse dikush do të merrte iniciativë për zhbërje të Speciales, ai është i gatshëm të votoj...
Lajme

Diplomon Luani, biri i Shkëlzen Haradinajt

Sot është mbajtur ceremonia e diplomimit të 15 kadetëve të FSK-së, gjenerata 2020. Një nga 15 kadetët e diplomuar është edhe Luan Haradinaj, biri i dëshmorit të kombit, Shkëlzen Haradinaj. Axha i Luanit, Dauti e ka uruar atë për këtë sukses në karrierën e tij të hershme. “Urime diplomimi Luan...
ShowBiz

Kështu duket Daut Haradinaj tani që ka mbjellë flokët

Daut Haradinaj i mbjellë flokët. Mbjellja e flokëve është bërë një trend në jetën publike të Kosovës. Nga këngëtarë e moderatorë, ky trend ka arritur edhe deri tek politikanët, shkruan Magazina.al Karvanit të mbjelljes së flokëve së fundi i është bashkuar edhe njëri nga deputetët e Kuvendit të Kosovës. Një...
Lajme

“Kurti do të na bjerë në dy gjunjë mua e Dautit”

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, parashikon se kreu i Lëvizjes Vetëvendosje do t’i “bie në gjunjë” atij dhe AAK-së për bashkëpunim në të ardhmen. Në një intervistë për Insajderin, Haradinaj ka deklaruar se Kurti do t’i kërkojë bashkëpunim AAK-së, ashtu siç i kishte kërkuar Isa Mustafës dhe LDK-së pas zgjedhjeve...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7