archiveDaut Haradinaj

Lajme

Haradinaj: Është për keqardhje që Vetëvendosje dhe Lista Srpska po e kundërshtojnë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, i ka përgëzuar deputetët e të gjithë grupeve parlamentare, që do ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, shkruan ballkani.info. Haradinaj ka shtuar se është për që Vetëvendosje dhe Lista Srpska po e kundërshtojnë. Reagimi i plotë nga Haradinaj: AAK përshëndet gatishmërinë e...
Lajme

Daut Haradinaj për Thaçin e Veselin: Do të ktheheni edhe më të fortë

Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit,. Haradinaj përmes Facebook’it ka shkruar shumë shkurt se Thaçi e Veseli do të kthehen edhe më të fortë.“Do të ktheheni edhe më të fortë”, ka shkruar Haradinaj. Kujtojmë se Thaçi e Veseli po...
Lajme

Duat Haradinaj viziton Rexhep Selimin pasi ju konfirmua aktakuza: Këtu jemi!

Gjykata Speciale sot ja konfirmoj aktakuzën Rexhep Selimit dhe nesër ai duhet të udhëtoj në drejtim të Hagës. Menjëherë pasi ju konfirmua aktakuza, rivali politik i Selimit, Daut Hardinaj shkoj e vizitoj në shtëpi, transmeton Indeksonline. Haradinaj ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale me Selimin dhe ka shkruar: Këtu...
Lajme

Të gjithë burrat e familjes Haradinaj në një fotografi!

Luan Haradinaj, djali i heroit të Kombit, Shkëlzen Haradinaj e ka publikuar një fotogradi ku shihen të gjithë burrat e familjes Haradinaj. Në fotografi janë katër vëllezërit Haradinaj, duke nisur nga ish komandantët e UÇK-së, Ramush e Daut Haradinaj, pastaj dy më të rinjtë e familjes, Frashëri dhe Vetoni, shkruan...
Lajme

Përplasjet në distancë, Daut Haradinaj i përgjigjet Rexhep Selimit

Haradinaj nuk pëmend emrin e bashkëluftëtarit e bashkëpunëtorit të tij, por thotë se “ndoshta dikush i konsideron deputetët pronë personale”, por AAK’ja jo. Deputeti i AAK-së i është përgjigjur një deklarate të shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, që e dha para pak minutash në Dpt te...
Lajme

Daut Haradinaj: UÇK s’ka arsye ta mbyllë arkivën, është e pastër, turpi është te shteti i Millosheviqit

Në debatin që po vazhdon tash e disa dita për luftën e UÇK-së, të nxitur nga propozim aktakuzat e Prokurorisë Speciale të Gjykatës së Hagës, është përfshirë edhe një herë Daut Haradinaj, shef i GP të AAK-së dhe ish-ushtar i UÇK-së. Haradinaj ka thënë se UÇK është transparente dhe se...
1 2 3 7
Page 1 of 7