archiveDaut Haradinaj

Lajme

Daut Haradinaj: I kemi ofruar vendit njeriun më serioz për president

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), tani kandidat për deputet, Daut Haradinaj ka thënë se të gjitha partitë politike në Kosovë janë provuar për qeverisje. Në një takim me të rinjtë e Prizrenit, Haradinaj ka thënë se kjo komunë dhe e gjithë Kosova e kuptojnë...
Lajme

Haradinaj: Është për keqardhje që Vetëvendosje dhe Lista Srpska po e kundërshtojnë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, i ka përgëzuar deputetët e të gjithë grupeve parlamentare, që do ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, shkruan ballkani.info. Haradinaj ka shtuar se është për që Vetëvendosje dhe Lista Srpska po e kundërshtojnë. Reagimi i plotë nga Haradinaj: AAK përshëndet gatishmërinë e...
Lajme

Daut Haradinaj për Thaçin e Veselin: Do të ktheheni edhe më të fortë

Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit,. Haradinaj përmes Facebook’it ka shkruar shumë shkurt se Thaçi e Veseli do të kthehen edhe më të fortë.“Do të ktheheni edhe më të fortë”, ka shkruar Haradinaj. Kujtojmë se Thaçi e Veseli po...
Lajme

Duat Haradinaj viziton Rexhep Selimin pasi ju konfirmua aktakuza: Këtu jemi!

Gjykata Speciale sot ja konfirmoj aktakuzën Rexhep Selimit dhe nesër ai duhet të udhëtoj në drejtim të Hagës. Menjëherë pasi ju konfirmua aktakuza, rivali politik i Selimit, Daut Hardinaj shkoj e vizitoj në shtëpi, transmeton Indeksonline. Haradinaj ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale me Selimin dhe ka shkruar: Këtu...
Lajme

Të gjithë burrat e familjes Haradinaj në një fotografi!

Luan Haradinaj, djali i heroit të Kombit, Shkëlzen Haradinaj e ka publikuar një fotogradi ku shihen të gjithë burrat e familjes Haradinaj. Në fotografi janë katër vëllezërit Haradinaj, duke nisur nga ish komandantët e UÇK-së, Ramush e Daut Haradinaj, pastaj dy më të rinjtë e familjes, Frashëri dhe Vetoni, shkruan...
1 2 3 7
Page 1 of 7