archiveDardan Molliqaj

Lajme

Molliqaj: Albin Kurti është bërë bishti i heshtur i Hashim Thaçit

Dardan Molliqaj, kryetar i PSD’së ka thënë se kryeministri Albin Kurti po heshtë për nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes për hekurudhat  ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, transmeton Periskopi. Sipas tij, Kurti është bërë bisht i heshtur i presidentit Hashim Thaçi. Ja postimi i plotë: DIALOGU ME SERBINË: KOKA E VJETËR, BISHTI...
Lajme

Dardan Molliqaj tregon pse PSD’ja do ta ndryshojë llogon

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, në emisionin Pressing të T7, ka treguar pse PSD’ja shumë shpejt do ta ndryshojë llogon e saj. “Llogoja dhe manifesti i PSD’së do të prodhojë kritikë dhe debat sepse janë shumë provokuese. Nuk do të kesh mundësi me injoru”, është shprehur Molliqaj. “Llogoja është...
Lajme

Dardan Molliqaj ‘godet’ sërish Albin Kurtin: Po e bën kurban Konjufcën me të vetmin qëllim që të vij në pushtet

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas raportimeve se është arritur marrëveshje mes dy partive, Lëvizje Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, për bashkëqeverisje. Ai ka thënë se Kurti po i gëlltit fjalët e veta që i ka thënë Mustafës para 10 ditëve. Molliqaj ka vlerësuar se kreu...
Lajme

Dardan Molliqaj: Duhet të shkojmë në zgjedhje

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se dy partitë politike LVV dhe LDK e kanë dëshmuar se nuk mund të arrijnë një koalicion të shpresës por vetëm të zorit, prandaj sipas tij, zgjedhjet e reja janë alternativa më e mirë. Këto komente, Molliqaj i ka bërë në Debat...
Lajme

“Zgjedhjet e reja e kthejnë PDK-në në pushtet”

Sipas Dardan Molliqajt të PSD-së, nëse dështon arritja e marrëveshjes mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për formimin e qeverisë, kjo do të sillte rikthimin e PDK-së në pushtet. Ai ka thënë se nuk ka kuptim që VV e LDK të çojnë vendin në zgjedhje të reja e të synojnë më pas...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7