archiveDardan Molliqaj

Lajme

Dardan Molliqaj lirohet nga paraburgimi

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, është liruar nga paraburgimi, shkruan Gazeta Express. Molliqaj ishte arrestuar të martën pak para futjes në emisionin Pressing në T7. Ai kërkohej nga Policia për shkak se dyshohej që kishte sulmuar një zyrtar policor më datën 29 janar kur ishte mbajtur një protestë kundër shtrenjtimit...
Lajme

Arrestohet Dardan Molliqaj dhe pesë aktivistë të PSD-së

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe pesë aktivistë të këtij subjekti politik janë arrestuar pak minuta më parë, raporton Gazeta Express. Lajmin e ka konfirmuar për Express, Natyra Kuçi zëdhënëse e kësaj partie. Policia e Kosovës ka arrestuar aktivistët e PSD’së, pasi të njejtët kanë kundërshtuar paraqitjen për media të...
Op/Ed

As realizëm as luftë qytetërimesh

Nga Dardan Molliqaj Muajt e fundit, pjesë e debateve të përditshme politike është bërë edhe marrëdhënia e Kosovës me Lindjen e Mesme. Kjo temë u ndez prej njohjes që Izraeli i bëri Kosovës, njohje kjo që u ndërlidh me pajtimin paraprak të Kosovës për vendosjen e ambasadës tonë në Jerusalem....
1 2 3 10
Page 1 of 10