archiveDardan Molliqaj

Lajme

Molliqaj: Albin Kurtit i kaloi koha

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se Kurti po i numëron ditët e fundit në qeveri. Ai ka thënë se Kurti po i kthen faktet dhe realitetin sipas nevojës së tij duke mohuar e manipuluar. Ai duke iu referuar komunikatës së Departamentit të Shtetit të SHBA-ve thotë se...
Lajme

Molliqaj: Albin Kurti shkoi sepse deshi totalitarizëm

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqa, ka reaguar menjëherë pas votimit pro rrëzimit të qeverisë në Kuvendin e Kosovës. Ai tha, në një shkrim në Facebook, se Kuvendi morri vendim të drejtë në rrezimin e qeverisë, siç e ka cilësuar ai, të shkurtur e të rrezikshme të Albin Kurtit. Molliqaj...
Lajme

Molliqaj: Kurti do të shkarkohet

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka paralajmëruar se kryeministri i vendit, Albin Kurti, do të shkarkohet shpejt nga posti i tij. Molliqaj ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se nuk beson se do të zbatohet paralajmërimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për tërheqjen e trupave ushtarake...
Lajme

Molliqaj: Taksa nuk duhet hequr sepse po na thonë amerikanët

Kryetari i Partisë Socialdemokrate të Kosovës, Dardan Molliqaj, ka thënë se veprimet e fundit të Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, karshi dialogut mund të përmblidhen në tensionin midis presionit për heqjen e tarifës dhe taktikave të tij të marrëdhënieve me publikun. Molliqaj me anë të një postimi në rrjetin social...
Lajme

Molliqaj: Albin Kurti është bërë bishti i heshtur i Hashim Thaçit

Dardan Molliqaj, kryetar i PSD’së ka thënë se kryeministri Albin Kurti po heshtë për nënshkrimin e sotëm të marrëveshjes për hekurudhat  ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, transmeton Periskopi. Sipas tij, Kurti është bërë bisht i heshtur i presidentit Hashim Thaçi. Ja postimi i plotë: DIALOGU ME SERBINË: KOKA E VJETËR, BISHTI...
Lajme

Dardan Molliqaj tregon pse PSD’ja do ta ndryshojë llogon

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, në emisionin Pressing të T7, ka treguar pse PSD’ja shumë shpejt do ta ndryshojë llogon e saj. “Llogoja dhe manifesti i PSD’së do të prodhojë kritikë dhe debat sepse janë shumë provokuese. Nuk do të kesh mundësi me injoru”, është shprehur Molliqaj. “Llogoja është...
Lajme

Dardan Molliqaj ‘godet’ sërish Albin Kurtin: Po e bën kurban Konjufcën me të vetmin qëllim që të vij në pushtet

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas raportimeve se është arritur marrëveshje mes dy partive, Lëvizje Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, për bashkëqeverisje. Ai ka thënë se Kurti po i gëlltit fjalët e veta që i ka thënë Mustafës para 10 ditëve. Molliqaj ka vlerësuar se kreu...
Lajme

Dardan Molliqaj: Duhet të shkojmë në zgjedhje

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se dy partitë politike LVV dhe LDK e kanë dëshmuar se nuk mund të arrijnë një koalicion të shpresës por vetëm të zorit, prandaj sipas tij, zgjedhjet e reja janë alternativa më e mirë. Këto komente, Molliqaj i ka bërë në Debat...
1 2 3 5
Page 1 of 5