archiveÇun Lajçi

Lajme

“Glauk mos e kthe Vlorën, nuk e ke edhe nji si ajo!”

Aktori i njohur kosovar, jo rrallë herë komenton çështjet e ndryshme politike. Së fundmi, ai i është drejtuar ministrit Glauk Konjufca, lidhur me propozimet për të liruar nga detyra disa ambasadorë, shkruan Indeksonline. Shkrimi i tij i plotë në Facebook: Z.Ministër dhe i nderuemi Glauk! Nuk di pse po t’shkruej...
Lajme

“Kush është vrasësi e mashtruesi bre Hasim, se plasa!”

Aktori i njour Çun Lajçi, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar ashpër ndaj ‘analfabetëve’ që e flliqen Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Ai me një sërë pyetjesh në Facebook, duke iu drejtuar ‘Hasimit’ ka pyetur se kush është hasmi, mashtruesi e vrasësi? Lajçi ka folur për shtëpiat milionëshe në lagjet...
précis

Shqipnisë sime t’luhatun

Poezi nga Çun Lajçi Kur dridhesh ti Ne s'bajmë gjumë Shqipni Se tutemi po vdes E rrajë jetimash mbesim Të duem edhe kur vërshohesh Ujnash Edhe kur digjesh Zjarresh Edhe kur mallkohesh nesh Kur luhatesh Dridhesh e përkundesh Tërmetesh Si zogj t'futemi n'gji E lutemi Vetëm ti t'mos vdes Ne...
Lajme

Çun Lajçi e pyet Hashim Thaçin: A je normal?

Aktori kosovar, Çun Lajçi, që kohë pas kohe jep mendim për aktualitetin politik, është tallur me deklaratat e presidentit Thaçi për bashkimin e Luginës dhe bashkimin Kombëtar. Përmes këtij postimi ai e pyet Thaçin: A je more njeri normal?...
Lajme

Çun Lajçi i reagon ashpër Ali Ahmetit që po e mbështetë maqedonasin për president: More faqja e zezë, more fara e shkjaut

Aktori i njohur i Kosovës Çun Lajçi, ka kritikuar ashpër Ali Ahmetin, pasi ky i fundit ka ftuar shqiptarët të votojnë kandidatin maqedonas, Stevo Pendarovski. Ai në një postim në Facebook, pyet Ahmetin se për kend paska luftuar. “Po për kend paske lufftua ( nëse ke pas puushkë n’dorë ndonjiherë)...
1 2 3 4
Page 3 of 4