archiveÇun Lajçi

précis

Lajçi: Adem, pusho tash mbas telegramit t’Hashës, Dullës, Rambos, Fatit, e ma s’ shumti t’Kadrisë

Vdekja e aktori të mirënjohur Adem Mikullovcit ka bërë që të reagojnë prej krerëve të institucioneve, të partive, nga komuniteti artistik e deri te qyterarët, shkruan KultPlus. Po Çun Lajçit, i kanë penguar reagimet e të parëve të vendit, që kanë dërguar telegram ngushëllimi për familjen Mikullovci, pasi që, sipas...
Lajme

“Glauk mos e kthe Vlorën, nuk e ke edhe nji si ajo!”

Aktori i njohur kosovar, jo rrallë herë komenton çështjet e ndryshme politike. Së fundmi, ai i është drejtuar ministrit Glauk Konjufca, lidhur me propozimet për të liruar nga detyra disa ambasadorë, shkruan Indeksonline. Shkrimi i tij i plotë në Facebook: Z.Ministër dhe i nderuemi Glauk! Nuk di pse po t’shkruej...
Lajme

“Kush është vrasësi e mashtruesi bre Hasim, se plasa!”

Aktori i njour Çun Lajçi, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar ashpër ndaj ‘analfabetëve’ që e flliqen Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Ai me një sërë pyetjesh në Facebook, duke iu drejtuar ‘Hasimit’ ka pyetur se kush është hasmi, mashtruesi e vrasësi? Lajçi ka folur për shtëpiat milionëshe në lagjet...
précis

Shqipnisë sime t’luhatun

Poezi nga Çun Lajçi Kur dridhesh ti Ne s'bajmë gjumë Shqipni Se tutemi po vdes E rrajë jetimash mbesim Të duem edhe kur vërshohesh Ujnash Edhe kur digjesh Zjarresh Edhe kur mallkohesh nesh Kur luhatesh Dridhesh e përkundesh Tërmetesh Si zogj t'futemi n'gji E lutemi Vetëm ti t'mos vdes Ne...
1 2
Page 1 of 2