archiveCristiano Ronaldo

Sporti

13 arsyet pse Ronaldo konsiderohet më i mirë se Messi

Debati i shekullit se kush është më i mirë Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, nuk do të ketë fund në vitet e fundit. Shumë besojnë se “pleshti” është më i miri në histori, por ka të tjerë që besojnë të kundërtën. Më poshtë ju sjellim 13 argumente se përse portugezi...
Sporti

Cristiano Ronaldo dhuron 1.5 milion euro për Iftar në Palestinë

Super ylli portugez Cristiano Ronaldo njihet si një nga njerëzit më human në botë. Ai shpesh dhuron shumë para për të ndihmuar nevojtarët, Ronaldo vendin të cilin e ka ndihmuar më shumë është Palestina, shkruan AlbanienShow Disa media te huaja kryesisht të lindjes kanë shkruar që Cristiano Ronaldo ka vendosur...
Sporti

Ronaldo befason me këto fjalë për Real Madrid’in

Cristiano Ronaldo ka kaluar nëntë vite të bujshme me Real Madridin, ku shënoi shumë gola, fitoj shumë tituj ekipor dhe personal. Vitin e kaluar fituesi i pesëfisht i “Topit të artë”, u largua nga “mbretërit” për të iu bashkuar “Zonjës së vjetër”. Kur ka kaluar thuajse një vit nga koha...
1 2 3 4
Page 1 of 4