archiveCristiano Ronaldo

Sporti

Ronaldo në PSG?

Drejtuesit e klubit të Manchester United po mendojnë që ta largojnë Cristano Ronaldon në afatin e transferimeve të verës në këtë vit, përcjell Reporteri.net. Lidhur me këtë skuadra e Paris Saint-Germain është shfaqur si favorit për nënshkrimin e Cristiano Ronaldos këtë verë. Mediumi “El Nacional” pretendon se Manchester United ka...
Sporti

E goditi tifozin dhe ia theu telefonin, Ronaldo reagon për herë të parë

Cristiano Roanldo ka kërkuar falje publike për veprimin e bërë sot pas ndeshjes me Evertonin. Ronaldo e goditi një tifoz dhe ia theu atij telefon, madje duke ia lënduar edhe dorë, shkruan Periskopi. Ronaldo smashing someone’s phone after fulltime… the most arrogant footballer ever pic.twitter.com/iVm3KRhsXP— Hamza (@lapulgafreak) April 9, 2022...
Sporti

U akuzua për sulm seksual, merret vendimi për Cristiano Ronaldon

Sipas mediave botërore gjykata civile në ShBA-së ka vendosur që akuzat historike të bëra nga Kathryn Mayorga të hidhen poshtë. “Ne jemi të kënaqur me shqyrtimin e hollësishëm të Gjykatës mbi këtë çështje dhe gatishmërinë e saj për të zbatuar ligjin në fakte dhe për të rekomanduar pushimin e çështjes...
Sporti

Florentino Perez takohet me Cristiano Ronaldon

Pas lamtumirës në verën e vitit 2018, sërish ballë për ballë me njëri-tjetrin, në një takim plot buzëqeshje. Kjo mund të jetë sinteza e takimit të djeshëm midis Cristiano Ronaldos dhe presidentit të Real Madridit, Florentino Perez. Dje, numri një i “Los Blancos” ishte në Torino për një samit me...
Sporti

Formacioni i ‘ëndrrave’ për Juventusin – Ronaldo e Messi në një skuadër me tri transferime të reja

Është duke u raportuar se Juventusi është futur në garë për transferimin e Lionel Messit në këtë verë nga Barcelona. Të gjithë mediat ndërkombëtare janë duke raportuar se ylli argjentinas ka ndarë mendjen që në këtë afat të largohet nga skuadra katalunase. Në të martën e kësaj jave, 33-vjeçari dorëzoi...
Sporti

Ronaldo me mesazh që do t’i gëzojë tifozët e Juventusit (VIDEO)

Cristiano Ronaldo e mbylli sezonin me vetëm një trofe të fituar me Juventusin, atë të kampionatit. Së fundmi portugezi ka bërë një postim mjaft emocionues në rrjetet sociale, ku inkurajon bardhezinjtë për sezonin e ri. “Teksa bëhem gati për sezonin tim të tretë si bardhezi, ambiciet e mia janë më...
Sporti

Ronaldo prek fundin e detit dhe më pas bën këtë lutje (VIDEO)

Cristiano Ronaldo është transformuar në një zhytës profesionist. Ylli i Juventusit ka publikuar në rrjetet sociale videon e një zhytjeje dhe ka shkruar: “Mëngjesin e sotëm jam zgjuar dhe kam pyetur veten: çfarë ndodh në fund të detit? Më quani Poseidon”. CR7 ka zbuluar edhe thellësinë e arritur: 14 metra....
1 2 3 7
Page 1 of 7