archiveCoronavirus

Lajme

Qeveria kundër presidentit që të shpallet gjendje e jashtëzakonshme në vend

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka bërë të ditur se kryeministri, Albin Kurti, do të kundërshtojë propozimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaci, që të shpallet gjendje e jashtëzakonshme. Presidenti propozoi vendosjen e kësaj mase pas konfirmimit të 19 rasteve me koronavirus në Kosovë. ‘’Këshilli kombëtar i Sigurisë është mbledhur...
Lajme

Lajm i mirë | Shërohet personi i parë i prekur me Coronavirus

Është shëruar nga Covid-19 personi i parë që u diagnostifikua me këtë virus. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri Orgesa Manastirliu. Njoftimi i plotë: Lajm i mirë🙏🏼 Pacienti i parë nis rrugën e shërimit nga #COVID-19 Rezulton negativ në testin e parë pas trajtimit, kontakti...
Lajme

Arrin në 100 numri i të vdekurve nga koronavirusi në SHBA

Në Shtetet e Bashkuara, COVID-19 vazhdon të përhapet dhe numri i të vdekurve arriti shifrën 100, sipas njoftimeve të sotme ende jozyrtare. Shtetet më të goditura të Amerikës vazhdojnë të jenë Uashingtoni, Nju Jorku dhe Kalifornia. Numri i rasteve të konfirmuara si në Uashington ashtu edhe në Nju Jork po...
Lajme

Mjekët gjermanë zbulojnë simptoma të reja të koronavirusit

Virusi korona është akoma shumë i panjohur për botën. Por hulumtimi sjell njohuri të reja çdo ditë. Tani një ekip gjerman zbuloi se njerëzit e infektuar treguan më shumë simptoma se sa ato që diheshin deri tash. Virusi i ri i koronës po përhapet në të gjithë botën, epidemiologët kërkojnë...
Lajme

Shkon në 19 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Janë konfirmuar edhe dy raste të reja me virusin COVID-19 në Kosovë. Numri i të prekruve tani ka shkuar në 19. Të prekurit e fundit janë një cift nga Gjakova, që së fundi kanë ardhur nga Dussefdorfi i Gjermanisë. Kjo është komunikata e ISHKPK’së për rastet e reja: Nga data...
1 198 199 200 201 202 211
Page 200 of 211