archiveCoronavirus

Lajme

Evropa po mbyllet përsëri, këto janë masat që po i marrin shtetet

Në kohën kur po shënohen rekorde të rasteve ditore të koronavirusit në shumë shtete të Evropës, qeveritë kanë filluar t’i kthejnë masat e izolimit që ishin marrë gjatë valës së parë të pandemisë në pranverë. Franca tashëm ka vendosur orë policore gjatë natës në qytetet kryesore, përfshirë kryeqytetin Paris. Dy...
Lajme

Rritja e frikshme e rasteve me Covid, kryeministri i këtij vendi rikthen masat ekstreme, mbyllen stadiumet, baret, restorantet, palestrat dhe pishinat

Në Itali pritej që numri i tifozëve në stadiume të rritej deri në masën 30%, por shtimi i infektimeve me Covid-19 ka bërë që presidenti Giuseppe Conte të mbyllë sërish impiantet dhe të mos lejojë as 1000 tifozët që janë aktualisht pjesë e stadiumeve. Frika për momentin në Apenine është...
1 2 3 4 213
Page 2 of 213