archiveCoronavirus

Lajme

A ka mbërritur në Kosovë varianti Delta i COVID-19?

Varianti “Delta” që fillimisht është detektuar në Indi, është bërë varianti dominues në botë i koronavirusit, i cili sipas ekspertëve kosovarë shumë shpejt mund të mbërrijë edhe tek ne, shkruan Gazeta Metro. Varianti Delta vlerësohet se është afërsisht 60% më i transmetueshëm se varianti Alpha, ose Kent. Ndërsa, edhe Organizata...
Lajme

184 raste me COVID-19 janë aktive në Kosovë

184 raste me COVID-19 janë aktive në Kosovë. Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar vetëm 10 raste të reja me koronvairus dhe asnjë vdekje. Sa I përket vaksinimit, në total numri i qytetarëve të imunizuar ka shkuar mbi 118 mijë. Në njoftimin e MSH bëhet e ditur se...
Lajme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Imami i njohur Shefqet Krasniqi, është infektuar me COVID-19, shkruan Gazeta Metro. Krasniqi është në gjendje të mirë shëndetësor, ndërsa në rrjetet sociale është njoftuar se sot gjatë ditës ka rezultuar pozitiv me kornavirus. Kujtojmë, që sot u shënuan 15 raste të reja me koronavirus.Gjatë 24 orëve të fundit, nuk...
Lajme

Vitia: Çdo muaj do të vaksinohen nga 320 mijë qytetarë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për media me rastin e fillimit të procesit të vaksinimit masiv, ka thënë se janë bërë të gjitha përgatitjet për mbarëvajtjen e këtij procesi, si dhe janë siguruar vaksinat e nevojshme për këtë proces, shkruan Gazeta Sinjali. Vitia ka njoftuar se deri...
Lajme

Asnjë i vdekur dhe 5 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është raportuar asnjë viktimë nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 5 raste të reja të infektuara me këtë virus. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Njoftimi i MSH’së: #Bashkëiadalim 14 Qershor 2021: Ministria e...
Lajme

Një i vdekur dhe 7 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë një person ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus. Ndërsa janë regjistruar edhe shtatë raste të reja. “13 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të...
Lajme

Lista me emrat e personave që do të vaksinohen sot

Ministria e Shëndetësisë ka ftuar qytetarët që kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, që të paraqiten në sallën “1 Tetori” për injektimin e dozës së dytë. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, MSH;ja ka bërë me dije se janë duke u kontaktuar edhe qytetarët e tjerë që...
Lajme

Raporti i fundit i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë publike rastet e reja me COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit është raportuar një rast i vdekjes, ndërsa 17 persona kanë rezultuar pozitivë dhe 112 pacientë janë shëruar. “Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.480 doza të vaksinës kundër...
1 2 3 4 270
Page 2 of 270