archiveCNN

Lajme

CNN jep lajmin e shumëpritur nga Shtëpia e Bardhë

Shërbimi Gjeneral i Administratës amerikane, e ka njoftuar ekipin e presidentit të zgjedhur Joe Biden, se mund të fillojë me procesin e tranzicionit, shkruan CNN transmeton Periskopi. Letra që e ka parë CNN, dërguar ekipit të Biden, është shenja e parë dhe më e rëndlsishmja e pranimit të humbjes të...
Lajme

CNN: Biden zgjidhet president i ri i SHBA-së

Joe Biden është presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, sipas projeksioneve kryesore të zgjedhjeve në SHBA nga Associated Press dhe CNN. Ai ka fituar në Pennsylvania 20 vota elektorale të shtunën për të kaluar pragun fitues prej 270 votash, për t’u bërë presidenti i ri i SHBA-së....
ShowBiz

Spikerja e njohur e lajmeve rezulton pozitive me koronavirus

Spikerja e famshme e lajmeve në CNN, Brooke Baldwin, ka rezultuar të premten pozitive ndaj testit për koronavirusin, pas një fillimi të papritur të simptomave të enjten pasdite. “Unë jam mirë. Më erdhi papritur pasditen e djeshme. Të dridhura, dhimbje, ethe”, tha Baldwin në një postim në instagram ditën e...