archiveChelsea

Sporti

Histori të pa treguara: “Si e bindi Mourinho Messin t’i bashkohet Chelseas në vitin 2014”? Kush bëri që marrëveshja të dështoj

Lionel Messi në Stamford Bridge në fanellë të kaltër? Chelsea ishte buzë blerjes më të madhe në tregun e transferimit të lojtarëve në histori në vitin 2014, kur Jose Mourinho e kishte bindur superyllin e Barcelonës t’i bashkohej klubit nga Premierliga, zbulon eksperti i transferimit të lojtarëve, Gianluca Di Marzio....
Sporti

Chelsea me ofertë shokuese për Ronaldon

Chelsea ka bërë lëvizje befasuese, duke tentuar që ta transferojë Cristiano Ronaldon, sipas burimeve të ‘Don Balon’. Raportohet se numri një i Chelseas, Roman Abramovich, mund të shfrytëzojë marrëdhëniet e mira me agjentin e lojtarit, Jorge Mendes, për të kompletuar marrëveshjen për super yllin e Juventusit. Javën e kaluar mediat...
Sporti

Chelsea dështon përsëri në shtëpi, tronditet në fund

Skuadra e Chelseat nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë nga ndeshja në shtëpinë e saj kundër Sheffield United. Ndeshja e parë e kësaj jave në Premierligë, u mbyll me rezultat 2 me 2. Abraham shënoi dy golat e parë në ndeshje, por kjo epërsi u shkri...
Sporti

Chelsea prezanton sulmuesin që kushtoi 58 milionë funte

Chelsea prezantoi këtë të martë blerjen e parë të madhe të merkatos së verës, sulmuesin amerikan Christian Pulishiq, i cili mbërriti nga Borussia e Dortmundit, ku shkëlqeu gjatë këtij sezoni me 4 gola në 20 ndeshje të Bundesligës gjatë kërij sezoni. Ai pozoi në “Stamford Bridge” me fanellën e re,...
Sporti

Ky është gazetari i sportit, i cili ishte i sigurt që finalet evropiane do të jenë angleze këtë vit

Chelsea dhe Arsenal e kanë kompletuar dominimin e skuadrave angleze në futbollin evropian. Skuadrat nga Londra sonte kanë arritur në finale të Europa League pasi kanë mposhtur Valencian dhe Eintracht Frankfurtin në gjysmëfinale të Europa League, raporton Korrespodenti. Të martën respektivisht të merkurën finalen e Ligës së Kampionëve e kanë...
Sporti

E kërkon Chelsea, kjo është përgjigja e Arbër Zenelit!

Futbollisti më i mirë kosovar i momentit flet ekskluzivisht për “Gazeta Express”. Mediat britanike kanë shkruar të enjten për një interesim të Chelseat për Arbër Zenelin, shkruan Gazeta Express. Sipas “Sky Sports”, yllit kosovar i skadon kontrata me Heerenveenin në muajin qershor dhe klubi holandez mund ta shesë atë qysh...
1 2
Page 1 of 2