archiveBujar Nishani

Lajme

Vdes ish-presidenti Bujar Nishani

Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani ka vdekur. Pak ditë më parë ai u nis drejt Gjermanisë për të kuruar sëmundjen autoimune të mëlçisë, të cilën ia përkeqësoi COVID-19, por nuk ia doli të mbijetojë. Nishani fillimisht mori ndihmën mjekësore në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ dhe pas rëndimit të gjendjes shëndetësore, u...
Lajme

Bujar Nishani: Ja kur mund te lirohet Hashim Thaci nga Haga!

Bujar Nishani, ish-kreu i Shtetit Shqiptar dhe Kryetar i Këshillit Kombëtarë të PD-së në Shqipëri ka folur për aktakuzat e Hashim Thacit e Kadri Veseli nga Gjykata Speciale! Ai ka treguar se kur mund të lirohet Hashim Thaci e Kadri Veseli nga Haga. Ndiqeni minutën e 24 te emisionit!...
Lajme

Nishani: Të huajt nuk e duan Shqipërinë më shumë se shqiptarët

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ish-Presidenti Bujar Nishani sot se përmes lëvizjes popullore mund të rivendoset ekuilibri shoqëror, i sulmuar nga qeveria e Edi Ramës. Në intervistën e tij për Top Talk, Bujar Nishani përjashtoi mundësinë e krijimit të një konflikti civil nga opozita. “Përmes një lëvizjeje qytetare...
Lajme

“Fjalimi i Edi Ramës në Pejë ishte skandaloz”

Ish-presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka komentuar fjalimin e kryeministrit shqiptar, Edi Rama të mbajtur sot në mbledhjen e dy qeverive në Pejë. Deklaratat e Ramës ai i quan të turpshme, vulgare dhe retorikë pa asnjë objektiv të qartë. “Fjalimet dhe deklaratat e Kryeministrit të Shqipërisë ishin fund e krye...