archiveBujar Cakolli

Lajme

Bujar Cakolli ‘godet’ Armend Mujën e Baton Haxhiun: PDK do të rikthehet si partia më e fuqishme në vend

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Bujar Cakolli, ka reaguar ndaj sondazheve të Armend Mujës dhe Batton Haxhiut, me disa foto të sallave të stërmbushura me simpatizantë të PDK’së, raporton Korrespodenti. “Sondazhet e realizuara për shantazhe politike nuk janë fare pasqyrim i realitetit. Janë mashtrim i publikut. E kuptoj...
Lajme

Cakolli: Lajmi për fitoren e PDK’së po arrin në çdo cep të Kosovës

Kandidati për deputet nga radhët e PDK'së, Bujar Cakolli, ka thënë Lajmi për fitoren e PDK'së po arrin në çdo cep të Kosovës, raporton Korrespodenti. Ai, përmes një statusi në facebook ka thënë se edhe Kishnica sonte i tha PO Rimëkëmbjes, listës kandiduese të saj dhe kryeministrit të ardhshëm Hoxhaj....
Lajme

“Punë, angazhim, sinqeritet dhe padyshim fitorja do të jetë e jona”

Ish-zv/ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Bujar Cakolli, përmes një postimi në profilin e tij në facebook, është shprehur i sigurt në fitoren e PDK’së n zgjedhjet e 14 shkurtit, raporton Korrespodenti. “Punë, angazhim, sinqeritet dhe padyshim fitorja do të jetë e jona!”, ka shkruar ai. Postimi i plotë...
Lajme

“Qeverisjet e PDK’së e kanë dëshmu se ne, ato çka i premtojmë edhe i realizojmë”

Kandidati për deputet nga PDK, Bujar Cakolli, në "Info Magazine" në Klan Kosova ka thënë se ndihet krenar që është pjesë e një liste kandiduese të PDK’së, e cila kryesohet nga një intelektual me përmasa ndërkombëtare, siç është prof. dr. Enver Hoxhaj, transmeton Korrespodenti. “Jam formësuar politikisht qysh në kohën...
Lajme

Ish-zv/ministri Bujar Cakolli në garë për deputet në listën e PDK’së

Ish-zv/ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Bujar Cakolli, përmes një postimi në profilin e tij në facebook, e ka konfirmuar se do të jetë në garë për deputet të Kuvendit të Kosovës në listën e PDK’së, raporton Korrespodenti. “Shumë mirënjohës Partisë Demokratike të Kosovës që angazhimin tim të pareshtur...
Lajme

Zyrtari i PDK’së publikon videon: Kur ka përkthyer Vjosa për Hashim Thaçin, krejt dy-tre veta në Prishtinë e kanë ditur anglishten

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli, është tallur me kryetaren e Kuvendit të Kosovës, njëherësh nënkryetare e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani. Cakolli ka publikuar një video të vjetër në llogarinë e tij, në rrjetin social Facebook, ku shihet Osmani, duke përkthyer për presidentin aktual, Hashim Thaçi,...
Lajme

Pak orë na ndajnë nga dështimi i “koalicionit të shpresës”

Nga Bujar Cakolli Pak orë na ndajnë nga dështimi i “koalicionit të shpresës”. Ndërkohë, ju mos harroni t’ju bini tenxhereve, kusijave e sahanave! Pas rënies, si gjithmonë, Albini do të organizoj një konference online për t’i qetësuar militantët duke u thënë: “Unë nuk kam dështuar. Vetëm kam zbuluar 10,000 mënyra...
Lajme

Cakolli: Antiamerikanizmi i Kurti nuk është i rastit, ekstremistët e majtë i ka mbledhur rreth vetes

Ish-zëvendësministri Bujar Cakolli, ka thënë se qëndrimet kundër agjendës amerikane të Kurtit nuk janë as të rastit dhe nuk ndërlidhen as vetëm me situatën aktuale. Këto qëndrime, sipas tij, burojnë thellësisht në bindjet e mykura ideologjike antiliberale dhe antiamerikane, si dhe kundër bashkëpunimit shqiptaro-amerikan të Kurtit dhe njerëzve të tij....
Lajme

Cakolli: Vjosa raciste, e urren Thaçin dhe Drenicën

Anëtari i Këshillit Drejtues të PDK-së, Bujar Cakolli ka reaguar ashpër, pasi kryetarja e re e Kuvendit e largoi fotografinë e Presidentit Thaçi, duke e zëvëndësuar atë me të Ibrahim Rigovës. Në profilin e tij në Facebook, Cakolli ka shkruar se vendimi i parë i kryetares së Kuvendit të Kosovës,...
1 2 3
Page 2 of 3