archiveBoris Johnson

Lajme

Edhe Anglia para mbylljes totale

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se është duke menduar ta mbyllë për një muaj Britaninë e Madhe me shpresën se masat kundër COVID-19 do të lehtësoheshin para Krishtlindjeve. Një rregull i ri i qëndrimit në shtëpi mund të bëhet i ditur të hënën në përjashtim të...
Lajme

Kryeministri britanik: Të varfrit janë huliganë, dështakë dhe hajna

Boris Johnson, kryeministri britanik që po garon sërish për këtë pozitë, e kishte përshkruar 20 për qindëshin e shoqërisë si të përbërë nga “huliganët, dështakët, hajdutët dhe të varurit nga droga”. Kryeministri i kishte bërë këto komente gjatë një sulmi ndaj qeverisë Laboriste në një opinion për Daily Telegraph në...
Lajme

Kadri Veselit pritet t’i vijë edhe një mbështetje ndërkombëtare

Pas ish-kreut të Drejtësisë së SHBA-së, i cili ishte ditë më parë për ta mbështetur Kadri Veselin për Kryeministër, nesër në Kosovë do të zbarkojë edhe një njëri i rëndësishëm i kryeministrit britanik Boris Johnson, raporton Klan Kosova. Partia Demokratike e Kosovës ende nuk e ka bërë publik emrin e...