archiveboks

Sporti

Nokauti që ju bindë se i vogli e mund të madhin

E nisi meçin duke e nënvlerësuar kundërshtarin por që më pas e pësoi keq. Në një meç të boksit u përballën dy boksier, njëri shtatgjatë, e tjetri trupshkurtër. U mendua që Hong Man do ta ketë të lehtë karshi David Mihajlov për shkak të gjatësisë së tij por ndodhi e...
Sporti

Breshëri grushtesh, boksieri përfundon në koma

Një ndeshje boksi në Meksikë ka përfunduar në dramë. Felipe “Gallito” Orocuta, më parë dy herë kampion bote në peshat 48-51 kilogram ka përfunduar në gjendje koma për shkak të goditje që i dha kundërshtari i tij, Jonathan “Titan” Rodriguez. Ishte raundi i 10-të kur Rodriguez nisi të godasë furishëm...
Sporti

Vjen reagimi i Deontay Wilder pas humbjes së Anthony Joshuas

Dhe nuk mund të mungonte reagimi i Deontay Wilder, pasi Anthony Joshua pësoi humbje të papritur nga Andy Ruiz Jr. duke i humbur titujt e tij WBA, WBO dhe IBF. Boksieri britanik, tashmë ish-kampioni i unifikuar, u rrëzua katër herë duke regjistruar humbjen e parë në karrierë që i kushtoi...
1 2 3 4
Page 1 of 4