archiveBlic InterView

Lajme

“Ushtria serbe i ka nënçmuar ushtarët dhe forcën e UÇK’së në Betejën e Koshares, por pësuan humbjen më poshtëruese”

Komandanti i Betejës së Kosharës, Hisen Berisha në emisionin “Blic Interview” me Astrit Gashi, ka rrëfyer momente nga luftime që janë zhvilluar në këtë betejë. “Ditën e parë jemi munduar që t’i bllokojmë rrugët e furnizimit. Ditën e nesërme e kemi marrë kazermën”, tha ai. Ai tha se i ka...
Lajme

Isa Mustafa ‘befason’ me deklaratën për partinë e Albin Kurtit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk e ka përjashtuar mundësinë që vendi mund ta ketë së shpejti një qeveri gjithëpërfshirëse. Sipas tij, ky ekzekutivit duhet të udhëhiqet sipas forcës së ulëseve në Parlamentin e Republikës. “Një qeveri gjithëpërfshirëse që i ka të gjitha partitë parlamentare të renditura...
Lajme

E thekson Veseli: Ushtria e Kosovës është vazhdimësi e UÇK-së

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në “Blic Interview” ka folur edhe për armët të cilat Shtetet e Bashkuara të Amerikës ia kanë dhuruar Kosovës me rastin e shndërrimit të FSK-së në Ushtri të Kosovës, shkruan GazetaBlic. Ai ka theksuar se krijimi i Ushtrisë me 14 dhjetor është ditë...
Lajme

Hajredin Kuçi: Kadri Veseli duhet të sillet si kryetar i PDK-së

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi e ka komentuar rolin e kryeparlamentarit, Kadri Veseli në Partinë Demokratike të Kosovës. Ai konsideron se njerëzit e identifikojnë edhe më tuje PDK-në si parti që udhëhiqet nga Hashim Thaçi pasi që Veseli është identifikuar shumë me proceset e tij. Kuçi në “Blic Interview me...
1 2
Page 1 of 2