archiveBlerta Deliu-Kodra

Lajme

Përplasje në Kuvend mes Blerta Deliut dhe Albulena Haxhiut

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu është përplasur me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu sot gjatë seancës që po mbahet në Kuvend. Deliu ka kërkuar fjalën nga kryetari Konjufca, pasi ministrja Haxhiu ia ka përmendur emrin, por Konjufca ka refuzuar. “Kryetar ma jep fjalën, emrin ma ka përmend”, ka thënë Deliu....
Lajme

Blerta Deliu e quan Adelina Graincën, tradhëtare!

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka reaguar pas deklaratave të Adelina Graincës, e cila sot përmes një reagimi tha se ju bashkua Lëvizjes Vetëvendosje pasi nuk kishte hapësirë të mjaftueshme në PDK. Deliu-Kodra përmes një postimi në Facebook, thotë se dy ditë më parë ka drekuar së bashku, me të...
Lajme

Blerta Deliu i reagon Anton Qunit: Ti po gënjen

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu, i ka thënë Anton Qunit se po gënjen kur vjen puna tek deklarata e tij, që bëri në Pressing, ku Quni thotë se më parë do të hynte në koalicion me PDK-në se sa me Listën...
Lajme

Deliu: Menaxhimi i pandemisë Covid-19 ka dalë jashtë kontrollit

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka reaguar për situatën e fundit me Covid-19 në vendin tonë. Deliu ka theksuar se menaxhimi i pandemisë Covid-19 duket ka dalur tërësisht jashtë kontrolli. “Po e përmend një fakt, të cilin e kanë nënvizuar rregullisht ekspertët mbarë botës. Çelësi i suksesit të menaxhimit të...
1 2 3
Page 1 of 3