archiveBlerim Latifi

Lajme

Blerim Latifi i reagon Gëzim Kelmendit: Je budallë, hajvan…

Zgjedhjet në Turqi dhe fakti se Recep Tayip Erdogan ka humbur qytetet kryesore në zgjedhjet e mbajtura të shtunën, janë bërë shkak për përplasje edhe në Kosovë. Ka qenë këshilltari i kryeparlamentarit Kadri Veseli, Blerim Latifi, i cili ‘humbjen’ e Erdoganit e ka quajtur një mësim të Demokracisë, dhe se...
Lajme

A e ka tranuar AAK’në pushteti?

Anëtari i AAK’së, Anton Berisha, i ka kthyer përgjigje këshilltarit të Kadri Veselit, Blerim Latifit, pasi ky i fundit në një shkrim të tij ka thënë se AAK’në e Ramush Haradinajt e ka tranuar pushteti, pasi tashmë po i arsyetojnë edhe veprimet kundërligjore dhe nepotizmin. Berisha në një reagim ka...
Lajme

Këshilltari i Veselit: Kryeministër, afroj pak mashkujt se janë duke ta marrë ftyrën ty, e tanë Kosovës!

Këshilltari politik i Kryeparlamentarit Kadri Veseli, Blerim Latifi ka akuzuar zyrtarët partisë së Kryeministrit Ramush Haradinaj, AAK-së se po veprojnë në dëm të interesave të vendit. Pa përmendur emra konkret Latifi, ka thënë se njerëzit e AAK-së “ka fillu me i tranu pushteti”. “Simptoma e parë që tregon se të...
Lajme

Publikohen foto të rralla, ky ishte snajperisti në Betejën e Kosharës

Blerim Latifi, këshilltar i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, ka postuar disa fotografi në llogarinë e vet në “Facebook”, në kohën kur ai ishte pjesë e luftës çlirimtare të Kosovës. Blerim Latifit ia kishin besuar detyrën e një snajperisti. Postimi i plotë i tij: Këto janë tri fotografi të cilat...
Lajme

E turpshme çfarë i kanë bërë varrit të Shaban Polluzhës

Shaban Polluzha, njëri ndër komandantët më të njohur të zonës së Drenicës gjatë Luftës së Dytë Botërore, si duket është harruar shpejt nga vendi i tij. Para pak ditësh, me datën 21 shkurt u shënua 71 vjetori i vr.asjes së Polluzhës, bashkë me Mehmet Gradicën në kullat e Dvoranëve në...
1 5 6 7
Page 7 of 7