archiveBlerim Latifi

Lajme

Blerim Latifi: Isa Mustafa është baba i korrupsionit në Kosovë

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës Blerim Latifi është përplasur me kandidatin e LDK-së Driton Selmanaj. Latifi në Debat Plus i ka thënë Selmanajt se është larguar nga KDI për shkak të keqpërdorimeve. “Po ma luan rolin e engjëllit ndërsa ty të kanë larguar nga KDI për shkak të keqpërdorimit...
Lajme

Përplasen Dardan Molliqaj e Blerim Latifi

Një debat i ashpër televiziv është zhvilluar mes Dardan Molliqajt të PSD-së dhe Blerim Latifit të PDK-së për punësimet dhe bordet e ndërmarrjeve publike. Dardan Molliqaj ka thënë se fushata e Kadri Veselit për korrupsionin ka për qëllim që kur të debatohet për korrupsionin e së kaluarës, PDK të mbrohet...
Lajme

Blerim Latifi: Mos e shitni votën

Kandidati i PDK-së për deputet, Blerim Latifi, përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” u ka bërë thirrje qytetarëve që mos ta shesin votën më 6 tetor. Ai ka thënë se në takime me qytetarë ka marrë informata se si janë nën presionin e atyre që u ofrojnë...
Lajme

Këshilltari i Veselit: Haradinaj ishte i çekuilbruar, u lodh herët

Këshilltar i Kadri Veselit, që është kandidat i PDK’së për deputet, Blerim Latifi, e ka analizuar në emisionin Pressing të T7, kandidatin e AAK’së për kryeministër, Ramush Haradinajn. Latfii thotë se Haradinaj në qeverisjen e kaluar ka marrë vendime të gabuar, për të cilat nuk e ka përkrahur PDK’ja, duke...
1 4 5 6 7 8 9
Page 6 of 9