archiveBlerim Latifi

Lajme

“Unë jam shqiptar, nuk jam as katolik as musliman”, Latifi: Krasniqi sot ua tregoi vendin të gjithë horrave

Profesori i filozofisë dhe analisti politik, Blerim Latifi, ka komentuar rreth akuzave absurde që Gjykata Speciale ka bërë në drejtimi të akuzuarve, ku veçonte viktimat si katolik duke lënë përshtypje se në Kosovë ka pasur vrasje në baza fetare, shkruan Gazeta Metro. Latifi ka thënë se për 22 vite Milloshevici dhe...
Blerim Latifi
Op/Ed

Ardhja e shqiptarofobëve

Nga Blerim Latifi Në fillim erdhën turqit dhe na thanë: Bëhuni turq, se po mbetët shqiptarë flakët e xhehnemit do t'iu përvëlojnë, këndej dhe andej varrit! Shumë nga ne i besuan dhe ne mbetëm më pak. Pastaj erdhën serbët dhe na thanë: Shqiptarë, ju jeni njerëz me bisht, nënnjerëz, prandaj,...
Lajme

Blerim Latifi ka dy fjalë për xhaminë që po ndërtohet në Prishtinë

Filozofi Blerim Latifi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka komentuar xhaminë që do të fillojë të ndërtohet në qendër të Prishtinës. Latifi përshkroi letërnjoftimin e xhamisë së re në Prishtinë. Ai tha se arkitektura është osmane, mesazhi politik është neo-osman, kurse financues dhe pronar ideologjik është...
1 2 3 4 9
Page 2 of 9