archiveBlerim Latifi

Lajme

“Meqë Beogradi zyrtar po na referohet me ‘shiptari’ edhe ne ta legalizojmë shprehjen ‘shkije’”

Blerim Latifi, filozofi dhe këshilltari i kryeparlametarit Kadri Veseli, thotë se meqë zyrtarët serbë po e legalizojnë përdorimin e shprehjes ‘shiptari’ për shqiptarët, do të ishte mirë që të njëjtën ta bëjë edhe politika kosovare me shprehjen ‘shkije’. Ai i referohet deklaratave të fundit të të ashtuquajturit drejtor i Zyrës...
Lajme

Latifi i reagon Matoshit: Kur kam qenë unë ushtar i Ramushit, ti ke qenë në burg

Replikat mes këshilltarit të kryeparlamentarit Veseli, Blerim Latifi dhe këshilltarit të kryeministrit Haradinaj, Halil Matoshi kanë vazhduar edhe sot. Në kundërpërgjigjen e fundit të Latifit për Matoshin, ai ia përmend disa gabime filozofike që siç thotë Latifi, janë një farë lloj çmendurie në vetvete. “Mëkati”, “epistemologjia”, “atdheu”, të bëra bashkë...
Lajme

Blerim Latifi i reagon Gëzim Kelmendit: Je budallë, hajvan…

Zgjedhjet në Turqi dhe fakti se Recep Tayip Erdogan ka humbur qytetet kryesore në zgjedhjet e mbajtura të shtunën, janë bërë shkak për përplasje edhe në Kosovë. Ka qenë këshilltari i kryeparlamentarit Kadri Veseli, Blerim Latifi, i cili ‘humbjen’ e Erdoganit e ka quajtur një mësim të Demokracisë, dhe se...
Lajme

A e ka tranuar AAK’në pushteti?

Anëtari i AAK’së, Anton Berisha, i ka kthyer përgjigje këshilltarit të Kadri Veselit, Blerim Latifit, pasi ky i fundit në një shkrim të tij ka thënë se AAK’në e Ramush Haradinajt e ka tranuar pushteti, pasi tashmë po i arsyetojnë edhe veprimet kundërligjore dhe nepotizmin. Berisha në një reagim ka...
Lajme

Këshilltari i Veselit: Kryeministër, afroj pak mashkujt se janë duke ta marrë ftyrën ty, e tanë Kosovës!

Këshilltari politik i Kryeparlamentarit Kadri Veseli, Blerim Latifi ka akuzuar zyrtarët partisë së Kryeministrit Ramush Haradinaj, AAK-së se po veprojnë në dëm të interesave të vendit. Pa përmendur emra konkret Latifi, ka thënë se njerëzit e AAK-së “ka fillu me i tranu pushteti”. “Simptoma e parë që tregon se të...
Lajme

Publikohen foto të rralla, ky ishte snajperisti në Betejën e Kosharës

Blerim Latifi, këshilltar i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, ka postuar disa fotografi në llogarinë e vet në “Facebook”, në kohën kur ai ishte pjesë e luftës çlirimtare të Kosovës. Blerim Latifit ia kishin besuar detyrën e një snajperisti. Postimi i plotë i tij: Këto janë tri fotografi të cilat...
1 9 10 11 12
Page 11 of 12