archiveBlendi Fevziu

Op/Ed

Përse akuzohet Hashim Thaçi?

Nga Blendi Fevziu Kosova ndodhet sot në një nga momentet më të vështira dhe më problematike të pas pavarësisë së saj. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi, Azem Syla dhe drejtues të tjerë të lartë të UÇK – së në vitet 1997 – 1999 dhe politikanë të rëndësishëm...
Lajme

Alketa në një rrëfim Prizreni për Blendi Fevziun

Gjatë ditës së sotme gazetarja, prezantuesja e njohur e shkrimtarja Alketa Gashi Fazliu ka realizuar një intervistë për emisionin Opinion me Blendi Fevziun! Ky dokumentar që është pjesë e ciklit të dokumentarëve për qytetet më të veçanta mbarëshqiptare që Blendi Fevziu ka realizuar këtë sezon përfshinë të gjitha karakteristikat e...