archiveBill Gates

Tech

U fol se ka në plan të fus mikroçipe në njerëz, deklarohet Bill Gates

Miliarderi amerikan dhe themeluesi i Microsoft-it, Bill Gates, i hodhi poshtë teoritë e konspiracionit që janë përhapur në mediat sociale, se ai qëndron prapa një komploti për të përdorur vaksinat kundër koronavirusit për të implantuar mikroçipe në njerëz. “Nuk kam qenë kurrë i përfshirë në gjëra të tilla”, tha Gates...
Tech

Vaksina kundër Covid-19 do të shpërndahet në të gjithë globin

Multimiliarderi amerikan, Bill Gates, ka bërë bërë thirrje që secila vaksinë e zbuluar në të ardhmen kundër koronavirusit, të shpërndahet globalisht. Gates ka folur për BBC-në, para mbajtjes së një samiti për vaksinën, në të cilën liderët botërorë dhe disa prej kompanive të individëve më të pasur në botë, synojnë...
Tech

Teoritë konspirative: Koronavirusi, shpikje e Bill Gates

Një sërë vendesh janë duke e studiuar pandeminë e koronavirusit mbi baza shkencore, por kjo nuk i ka frenuar teoritë e konspiracionit, të cilat janë përhapur me shpejtësi edhe falë rrjeteve sociale. Kështu thuhet se virusi është shpikur nga qarqe apo njerëz të caktuar, për qëllime të caktuara. Në një...
Lajme

Këta janë ekspertët që paralajmëruan një pandemi të mundshme

Bill Gates paralajmëroi presidentin Donald Trump për rreziqet e një pandemie në dhjetor 2016, raportoi të hënën Wall Street Journal. Por Gates nuk ka qenë i vetmi që e ka parashikuar këtë pandemi. Këta janë disa ekspertë që kanë parashikuar pandeminë dhe kanë thënë se bota nuk është e përgatitur...
Lajme

Bill Gates jep lajme premtuese për vaksinën e CoVID-19

Janë mëse 100 vaksina të koronavirusit që po punohen dhe 8-10 prej tyre kanë tërhequr vëmendjen e themeluesit të Microsoft Bill Gates. Ky i fundit ka investuar qindra miliona dollarë për zhvillimin e një vaksine përmes organizatës së tij filantropike Bill dhe Melinda Gates. Deri më sot fondacioni i tij...
Lajme

Pse njerëzit akuzojnë Bill Gates se shpiku koronavirusin

Në rrjetet sociale të Bill Gates vihen re pafund komente që e akuzojnë si shkaktar të pandemisë. “Bota nuk është e jotja”, “Është e mahnitshme si ekipi yt po punon kaq fort për të fshirë komentet, por ne nuk ndalemi”, “Ti na hoqe nga puna, kështu që kemi kohë plot...
1 2 3
Page 1 of 3