archiveBill Clinton

Lajme

Bill Clinton takohet edhe me kryeministrin Haradinaj

Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ish-presidenti i ShBA-së, Bill Clinton është takuar edhe me kryeministrit Ramush Haradinaj dhe kabinetin tjetër qeveritar. Nga ky takim nuk do të ketë deklarata. Mediet nuk janë lejuar të hyjnë brenda për të marrë pamje nga ky takim....
Lajme

Thaçi pret Clintonin në Presidencë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në presidencë ish-presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe çlirimin e vendit. Clinton është ftuar që të marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë...
Lajme

Haradinaj i rri gati Clintonit, i uron mirëseardhje në Facebook

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka uruar mirëseardhje ish-Presidentit Bill Clinton. Përmes Facebookut, Haradinaj ka postuar një fotografi të ish-Presidentit amerikan ku i ka uruar në gjuhën angeleze mirëseardhjen. Bill Clinton ka arritur sot në Kosovë, ku do të qëndroj me ftesë të autoriteteve kosovare për nder të 20-vjetori...
Lajme

Clinton nesër dekorohet nga Presidenti Thaçi

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, do të nderohet me dekoratë nesër nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Siç bën të ditur Zyra e Presidentit të Kosovës, Clinton do të pritet nga Thaçi në ora 15:00. Pas takimit të dy presidentët do të deklarohen edhe para mediave. Clinton nesër viziton Kosovën në...
Lajme

Bill Clinton vjen në Kosovë për 20 vjetorin e Çlirimit

Për 20 vjetorin e Çlirimit të vendit janë organizuar një festime nga më të ndryshmet. Përderisa, personalitete të njohura botërore që ndihmuan vendin tonë, do të na bashkohen për këtë festë të madhe. Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, statuja e të cilit është ngritur në Prishtinë...
1 2 3 4
Page 3 of 4