archiveBill Clinton

Lajme

Ish-presidentët amerikanë dalin vullnetarë: Do ta marrim vaksinën për të provuar se është e sigurt

  Barack Obama, George W. Bush dhe Bill Clinton, janë shprehur të gatshëm që në mënyrë vullnetare dhe atë publikisht para kamerave të marrin vaksinën kundër COVID-19, në momentin që Agjencia amerikane e Ushqimit dhe Barnave ta miratojë për përdorim. Tre ish-presidentët shpresojnë me këtë veprim do të rrisin vetëdijen...
Lajme

Bill Clinton reagon pas fitores së Biden në zgjedhjet presidenciale

Pas triumfit të Bidenit në zgjedhjet e 4 nëntorit, ka reaguar edhe ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton, shkruan GazetaBlic. Në një reagim në Tëitter, Clinton ka thënë se në SHBA ka fituar demokracia. “Amerika foli dhe demokracia fitoi. Tanimë kemi një president dhe një zëvendës-president të zgjedhur që do të...
Lajme

Publikohet e plotë biseda Thaçi – Clinton pas vendimit për demiltarizimin e UÇK’së

Sot u mbushen 21 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për demilitarizimin e UÇK’së, ku ishin përfshirë në detaje fazat e dorëzimit të armëve, mbajtjes së uniformave, kalimin e një pjese të pjesëtarëve të UÇK’së në polici dhe administratë publike, etj. Sapo ishte nënshkruar kjo marrëveshje, lideri politik i UÇK’së, Hashim...
Lajme

Presidenti Thaçi takohet me ish-presidentin Bill Clinton

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në ceremoninë mortore të presidentit të Francës, Zhak Shirak. Kjo ceremoni është mbajtur sot në Paris, ku kanë marrë pjesë shumë liderë botërorë, transmeton arbresh.info Thaçi përmes një postimi në Facebook...
Lajme

Bill Clinton i shkruan letër Kadri Veselit, ja çka i thotë

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton i ka dërguar letër Kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli përmes së cilës e falënderon për pritjen e organizuar për të në Kosovë në qershor të këtij në 20 vjetorin e çlirimit. “Dua të ju falënderoj për pritjen e ngrohtë në Prishtinë...
Lajme

Bill Clinton feston ditëlindjen – merr një urim nga Kosova

Bill Clintoni sot feston ditëlindjen e 73-të. Një urim ai sot e ka marrë edhe nga Presidenti Hashim Thaçi. “Në këtë ditë i urojmë shëndet njeriut, i cili përjetësisht do të mbetet në kujtesën dhe historinë botërore për kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, ka shkruar Thaçi...
1 2 3 4
Page 1 of 4