archiveBill Clinton

Lajme

Publikohet e plotë biseda Thaçi – Clinton pas vendimit për demiltarizimin e UÇK’së

Sot u mbushen 21 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për demilitarizimin e UÇK’së, ku ishin përfshirë në detaje fazat e dorëzimit të armëve, mbajtjes së uniformave, kalimin e një pjese të pjesëtarëve të UÇK’së në polici dhe administratë publike, etj. Sapo ishte nënshkruar kjo marrëveshje, lideri politik i UÇK’së, Hashim...
Lajme

Presidenti Thaçi takohet me ish-presidentin Bill Clinton

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në ceremoninë mortore të presidentit të Francës, Zhak Shirak. Kjo ceremoni është mbajtur sot në Paris, ku kanë marrë pjesë shumë liderë botërorë, transmeton arbresh.info Thaçi përmes një postimi në Facebook...
Lajme

Bill Clinton i shkruan letër Kadri Veselit, ja çka i thotë

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton i ka dërguar letër Kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli përmes së cilës e falënderon për pritjen e organizuar për të në Kosovë në qershor të këtij në 20 vjetorin e çlirimit. “Dua të ju falënderoj për pritjen e ngrohtë në Prishtinë...
Lajme

Bill Clinton feston ditëlindjen – merr një urim nga Kosova

Bill Clintoni sot feston ditëlindjen e 73-të. Një urim ai sot e ka marrë edhe nga Presidenti Hashim Thaçi. “Në këtë ditë i urojmë shëndet njeriut, i cili përjetësisht do të mbetet në kujtesën dhe historinë botërore për kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, ka shkruar Thaçi...
Lajme

Halil Kastrati: Thank You President Clinton

Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ka uruar 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Ai ka takuar ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Kastrati në rrjetin social facebook ka shkruar: Faleminderit ZOT!; Faleminderit UÇK!; Faleminderit USA!; Faleminderit NATO!. Në fund Halili falënderoi edhe ish-presidentin Bill Clinton. “Thank You...
Lajme

Porosia emocionuese e Clinton për kosovarët

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, e ka parë për së afërmi shtatoren e ndërtuar në nder të tij para shumë viteve. Ai para të pranishmëve është shprehur se ndihet i nderuar që një sheh në Prishtinë e mbanë emrin e tij. Clinton ka porositur kosovarët që të vazhdojnë të jenë...
1 2 3 4
Page 1 of 4