archiveBilall Sherifi

Lajme

Bilall Sherifi: Nisma përfundimisht është në Kuvend

Bilall Sherifi, ish shefi i grupit parlamentar të Nismës, në një deklaratë për Klan Kosovën ka thënë se koalicioni Nisma-AKR-PD e ka kaluar pragun zgjedhor dhe do të jetë pjesë e Kuvendit të ardhshëm. “Në bazë të rezultateve të numëruara nga votat me kusht, koalicioni i Nismës ka gjithsej 5.017...
Lajme

Sherifi ia kthen keq Gecajt: Mickojat pickojnë veç cofëtina

Shefi i deputetëve të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, në një intervistë për Gazetën Express, ka thënë bllokadat ndaj një subjekti politik mund të bëhen vetëm deri në momentin kur LDK-ja “në interes të vendit” ta thyejë atë bllokadë, duke ironizuar veprimin e partisë së Isa Mustafës, në vitin 2014, ku...
Lajme

Sherifi: Paga minimale duhet të rritet çdo vit

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, deklaroi sot në Kuvendin e Kosovës se paga minimale është dashur të rritej deri tani, dhe publiku duhet ta di pse nuk ka ndodhur kjo rritje. Në seancën e Kuvendit ku në interpelancë është kryeministri Ramush Haradinaj, dhe po diskutohet për...
1 2
Page 1 of 2