archiveBesnik Tahiri

Lajme

Flamuri i UÇK-së dhe ai kombëtar futen në zyret e Qeverisë

Zëvëndëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri është parë në shoqërimin e dy deputetëve të partisë së tij, Daut Haradinaj e Pal Lekaj në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës. Por, ajo që bie në sy është pozimi pranë flamurit kombëtar me logon e UÇK-së. Fotografia është publikuar në...
Lajme

Hapja e kufirit me Shqipërinë, deklarohet Zv.Kryeministri Tahiri

Zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Tahiri ka kërkuar të eliminohen të gjitha pengesat që janë në kufirin me Shqipërinë pas vendimit të sotëm për hapjen e plotë. Ai ka thënë se po kthehet normaliteti dhe në të njëjtën kohë po luftohet pandemia. “Qeveria sapo vendosi hapjen e kufirit me Republikën e...
Lajme

Besnik Tahiri: Detyrat që na presin janë sfiduese

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, ka thënë se e vlerëson sit ë shenjtë besimin për t’i përfaqësuar qytetarët në Kuvendin e Kosovës për një vizion të qartë profesional e politik. “E vlerësoj të shenjtë besimin...
ShowBiz

Nora Istrefi në darkë me zyrtarin e AAK’së

Javët e fundit një ndër personazhet më të komentuara në mediat rozë ishte këngëtarja e mirënjohur, Nora Istrefi, pas ndarjes me bashkëshortin e saj, këngëtarin e mirënjohur, Robert Berisha. Ndarjen e tyre e ka bërë të ditur Roberti përmes një postimi në rrjetet sociale. Por, nga ana e Norës nuk...
Lajme

Tahiri i përgjigjet Kocijançiqit: Më shumë ke shërbyer si zëdhënëse e Gjuriqit, se e BE’së

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore në Qeverinë e Kosovës, Besnik Tahiri, në një reagim në rrjetin social “Facebook” i është kundërpërgjigjur deklaratës së sotme të zëdhënëses së Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq, e cila sërish ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që ta heqin taksën – raporton Periskopi. Tahiri ka shkruar...
1 2
Page 1 of 2