archiveBesnik Tahiri

Lajme

Tahiri – Kurtit: O zotni, këqyr çka ke fol se u bone gaz

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, tha se kryeministri, Albin Kurti, është bërë “gaz”, jo për shkak se përfaqësoi Kosovën me fusnotë në mbledhjen e Këshillit të Stabilizim – Asociimit, por për shkak të deklaratave të tij, raporton Gazeta Sinjali. Sipas tij, Kurti nuk...
Lajme

Ligjin e pagave në Kuvend, ky është lajmi i fundit

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri në seancën plenare që po mbahet tash, ka kërkuar nga qeveria e Kosovës që ta sjellë në Kuvend për miratim Ligjin e Pagave, raporton Gazeta Express. “Kryeministër një ndër ligjet më të rëndësishme që ju nuk e keni sjell në Kuvend është...
Lajme

Zëvendëskryeministri i kërkon falje Saranda Bogujevcit

Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri, i ka kërkuar falje deputetes Saranda Bogujevci pas zhvillimeve të fundit ndërsa për një faqe me emër të LDK’së që ka postuar një foto fyese të saj me Ivica Dacici ka thënë se “nuk janë në tokë të bukës”. “I kërkoj falje për pozitën që...
Lajme

I shpallën Non Grata zyrtarët e Qeverisë, Tahiri i fton të pinë kafe nesër gastronomët në zyrën e tij

Qeveria e Kosovës në krye me Avdullah Hotin ka prezantuar sot masat e reja që pritet të miratohen për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Kundër këtyre masave kanë dal gastronomët e vendit. Shoqata e Gastronomëve përmes një postimi të bërë në FB kanë kundërshtuar të njëjtin vendim, derisa kanë kërkuar...
Lajme

Besnik Tahiri e pranon të vërtetën e hidhur rreth dialogut me Serbinë

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri tha se në Shtëpinë e Bardhë është menduar edhe njohja reciproke me Serbinë, por se askush s’e ka pritur që për një moment të nënshkruhet. Megjithatë, ai si shumë pozitive po e sheh se janë trajtuar krejt baras me Serbinë dhe se atje u nënshkrua një marrëveshje...
Lajme

Tahiri: Hoti në takimin e Brukselit ka rënë në mina

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se kryeministri Avdullah Hoti ka rënë në “mina” në takimin me Aleksandar Vucic në Bruksel. Ai thotë se protokolli takimit ishte kundër tij. “Unë e di që ai është i drejtë. Këtë e besoj dhe nuk dua të jem gabim”, thotë Tahiri në...
1 2
Page 1 of 2