archiveBesnik Bislimi

Lajme

Bislimi: Së shpejti aplikojmë për statusin e vendit kandidat në BE

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi, deklaroi se ditëve në vijim Kosova do të aplikojë për statusin e vendit kandidat për anëtar të Bashkimit Evropian. Ai në një intervistë për mediumin “Politico”, tha të dielën se Kosova është e gatshme për trajektore të re, derisa shtoi se Bashkimi Evropian...
Lajme

Bislimi: Nuk ka pasur marrëveshje për targat dje në Bruksel, Petkoviq as nuk ishte i pranishëm

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi është deklaruar sërish në lidhje me takimin e djeshëm në Bruksel, me përfaqësuesin e Bashkimit Evrpian për dialogun, Miroslav Lajçak, ku është diskutuar për çështjen e targave. Bislimi madje është shprehur i “nervozuar” me raportimet se ka pasur arritje të marrëveshjes mes tij dhe kryenegociatorit...
Lajme

Kosova i vendos sanksione të reja Rusisë dhe Bjellorusisë, Bislimi tregon se çfarë përfshijnë

Kosova i është bashkuar sanksioneve të reja të Bashkimit Europian dhe Shteteve të Bashkuara kundër Rusisë dhe Bjellorusisë. Në prill Këshilli i Bashkimit Europian dhe Shtetet e Bashkuara prezantuan saknsionet e reja kundër Rusisë. Qeveria miratoi sanksionet e koordinuara me BE-në e SHBA-në, raporton Gazeta Express. Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi njoftoi...
1 2 3
Page 1 of 3