archiveBesim Krasniqi

ShowBiz

Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi së shpejti me projekt të ri

Këngëtarja e njohur Kumrije Mustafa në bashkëpunim me këngëtarin Besim Krasniqin së shpejti do të sjellin një projekt të ri që do të jetë shumë më ndryshe se herave tjera. Projekti i tyre i fundit i titulluar “Vjehërr mos u anko” ka bërë bujë të madhe ku ka arritur afro...
ShowBiz

Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi sjellin projektin e radhës “Vjeherr mos u anko”

Dueti Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi kanë publikuar projektin e tyre më të ri, këngën “Vjeherr mos u anko”. Ky projekt është realizuar me tekst nga Abaz Selmani, muzikën Besim Krasniqi, orkestrimin Enver Ibrahimi, videoklipi nga produksioni “Piktur””, ndërsa është publikuar në Youtube nga ‘Baresha’, raporton Korrespodenti. Menjëherë pas publikimit,...
ShowBiz

“Motrat për vëllanë” nga Besim Krasniqi dhe Motrat Mustafa shënon sukses të jashtëzakonshëm

Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Besim Krasniqi, në një bashkëpunim me Motrat Mustafa kanë sjellur projektin më të ri muzikor "Motrat për vëllanë". Kjo këngë është punuar me tekst dhe melodi të Arsim Bunjakut, ndërsa orkestrimi është realizuat në sudion e Virusit në Tetovë. Ky bashkpunim është duke u...
ShowBiz

Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi publikojnë këngën e tyre më të re “Jam sheqer”

Dueti Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi kanë publikuar projektin e tyre më të ri, këngën “Jam sheqer”. Ky projekt është realizuar me tekst dhe melodi nga Ilir Berani, ndërsa orkestrimi është bërë te Miti Geci. Xhirimet videoklipit janë realizuar nga “Urban Grafik”, ndërsa është publikuar në Youtube nga ‘Baresha’, raporton...
ShowBiz

Kumrie Mustafa dhe Besim Krasniqi sjellin këngën e Tahir Sinanit

Këngetarët e mirënjohur të muzikës popollure Kumrie Mustafa dhe Besim Krasniqi pas shumë vitesh rikthehen me këngë folklorike, transmeton Korrespodenti. Së fundmi, ata kanë publikur këngë kushtuar dëshmorit Tahir Sinani. Për të gjithë dashamirët e muzikës folklorike, Kumrija dhe Besimi paralajmërojnë edhe këngë të tjera kushtuar dëshmorëve të kombit. /Korrespodenti...
ShowBiz

“Dashnia me fore”, kënga që prekë rëndë çiftet e reja

Këngëtarët e mirënjohur të muzikës popullore, Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi kanë publikuar projektin e tyre të radhës. Edhe ketë herë këngëtaret kanë prekur temat aktuale të cilat po i preukopon qiftet e reja. Kënga “Dashnia me fore” është kompozuar dhe shkruar nga Kreshnik Avdiu, incizimi i këngës është bërë...