archiveBesim Beqaj

Lajme

Jep dorëheqje ministri Besim Beqaj

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, sot ka dhënë dorëheqje nga pozita që e ka mbajtur nga fillimi i themelit të kësaj ministrie. “Sot i kam paraqitur dorëheqjen tek kryeministri i Kosovës”, tha Beqaj, sot në konferencën për media, raporton RTKlive. “Unë jam i bindur se aktakuza është e...
Lajme

Kush do ta zëvendësoj Besim Beqajn?

Vetëm pak kohë pasi kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë publik vendimin për lirimin nga detyra e të gjithë zyrtarëve të saj, që kanë aktakuza, në opinion po përflitet edhe për emrin që do të mund ta zëvendësoj të shkarkuarin Besim Beqaj. Sipas burimeve të Gazetës Blic brenda PDK-së,...
Lajme

Veseli u bën thirrje të rinjve të mos e braktisin vendin

Kryeparlamentari Kadri Veseli i shoqëruar nga ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka vizituar parkun e Inovacionit dhe Trajnimeve në Prizren, një projekt i mundësuar nga KFORI gjerman në bashkëpunim me Giz-in, i cili ka kapur vlerën e 40 milionë eurove. Veseli ka thënë se parku i ri inovativ...
Lajme

Veseli nuk do t’i largojë ministrat e Thaçit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ka ripërsëritur se asnjë ministër i kësaj partie nuk është dorëhequr nga Qeveria. Ai këtë e ka konfirmuar një një aktivitet të përbashkët me ministrin e Financave, Bedri Hamza, dhe atë të Inovacionit Besim Beqaj që po zhvillohet në Prishtinë me...
Lajme

Seanca e rastit ‘Pronto’ shtyhet për 15 nëntor

Seanca për rastin ‘Pronto’ është shtyrë për 15 nëntor. Arsyeja e shtyrjes së kësaj seanca ka qenë mungesa e të akuzuarve të këtij rasti. Të pranishëm në gjykatë nuk ishin Adem Grabovci, Besim Beqaj dhe Zenun Pajaziti. Lajmi.net ka provuar të kontaktoj me Adem Grabovcin lidhur me mospjesëmarrjen në seancë...