archiveBerat Buzhala

Lajme

Berat Buzhala: Halil a te ka shajtë këto ditë nojkush a jo?

Drejtori i Gazetës Express, Berat Buzhala, ka ironizuar me një postim në Facebook. Ai këtë postim e ka bërë pas fyerjeve, linçimit, e sharjeve që ka pasur Naim Abazi pas një deklarate që kishte bërë ndaj Halil Kastratit, drejtor i Shoqatës Humanitare ”Jetimët e Ballkanit”. ”A e ka shajte nojkush...
Lajme

Berat Buzhala ironizon me postimin e Hashim Thaçit, i thotë Raamushit të bëjë një diss me poezinë “Vaji i bylbylit”

Hashim Thaçi, minuta më parë, e ka pyetur përmes një statusi në facebook Kryeministrin Ramush Haradinajn nëse po shkrihet bora apo po bëhet skllotë, duke iu referuar deklaratave të Shefit të Qeverisë për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe të kërkuara nga SHBA’ja. “Bora ka zënë të shkrihet shpejt... Uroj...
Lajme

Zv.ministri Bujar Cakolli reagon ndaj Berat Buzhalës e Vehbi Kajtazit

Zv.ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Bujar Cakolli, përmes një postimi në profilin e tij në facebook ka thënë se ndihet i zhgënjyer me mënyrën e portretizimit të viktimave serbe, por edhe siç thotë ai, me trajtimin me plotë zell e prioritet të kësaj teme nga ana e drejtorit...
Lajme

Berat Buzhala paralajmëron: Nëse më ndodh gjë, e kam nga Presidenti Thaçi

Gazetari dhe drejtuesi i gazetës “Exspress” në Prishtinë, Berat Buzhala deklaron se ka presione nga ana e Presidentit Hashim Thaçi dhe njerëzve të tij për shkak të linjës editoriale që gazeta “Express” dhe televizioni “T7” mbajnë për zhvillimet në Kosovës. Në një status në Facebook, Buzhala bënë dije se është...
Lajme

Përplasje mediale në Kosovë, Buzhala VS Ahmeti

Konkurrenca dhe e kaluara ka bërë që në Kosovë të ketë orëve të fundit një përplasje mediale ku protagonistë janë Berat Buzhala i T7/Gazeta Express dhe Arben Ahmeti i TV Dukagjinit. Pas debatit të mbrëmshëm në RTV Dukagjini të presidentit Thaçi, ka nisur përplasja ndërmjet Berat Buzhalës, drejtor i televizionit...
1 3 4 5
Page 5 of 5