archiveBerat Buzhala

Lajme

Rrahja mes Molliqajt e Abazit, reagon edhe Berat Bushala

Pas rrahjes mes Dardan Molliqajt të PSD-së dhe Haki Abazit të Vetëvendosjes, ka reaguar edhe drejtori i Gazetës Express, Berat Buzhala. Ai, përmes një statusi në profilin e tij në facebook, ka ka dhënë një sqarim per ngjarjen e sontshme, për të cilën tha se çkado që ka ndodh, ka...
Lajme

Berat Buzhala tregon se kush do t`i fitojë zgjedhjet në Kosovë

Pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, Kosova ndodhet në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Partitë politike tashmë kanë filluar të bëjnë llogaritë se si do të garojnë në zgjedhjet e reja, në mënyrë që të sigurojnë sa më shumë vota e madje edhe për të dalë fituese të zgjedhjeve. Ndërkohë...
Lajme

Berat Buzhala tregon arsyet pse po e mbështet Vetëvendosjen

Analisti Berat Buzhala ka sqaruar pse ai së fundmi po e mbështet subjektin e udhëhequr nga Albin Kurti. Buzhala, i ftuar në emisionin Frontal, ka thënë se ai nuk ka ndryshuar qëndrimet e tij, mirëpo Vetëvendosje është në gjendje tjetër tani. “Irritimi im me VV kanë qenë kur disa deputetë...
Op/Ed

Ia vlen ta mbështesim Albin Kurtin

Me një LDK që po e konsideron vetën fituese të zgjedhjeve ende pa u mbajtur ato, me një pushtet që po degradon, me Kosovën që po zbrazet çdo ditë, iniciativa e lideri të Lëvizjes Vetëvendosje për ta rritur rezistencën qytetare është rruga e vetme që na ka mbetur. Nga Berat...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5