archiveBerat Buzhala

ShowBiz

Fjolla Morina i reagon ashpër Berat Buzhalës

Kushdo që ndjek Fjolla Morinën në rrjete sociale mund ta ketë vërejtur se këngëtarja po ndjek një kurs të fortë pro Kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit. Në baza ditore, Fjolla shpreh përkrahjen në çfarëdo forme që mundet, që nga postimet deri tek protesta me tenxhere në ballkon. https://www.instagram.com/p/B-IaB17pBK4/?utm_source=ig_embed&ig_mid=D9F1DFAA-A6D9-4591-973B-1D053AFDACB6 https://www.instagram.com/p/B-Z_yiFpOgE/?utm_source=ig_embed&ig_mid=D9F1DFAA-A6D9-4591-973B-1D053AFDACB6 E...
Lajme

E thotë Berat Buzhala: Ja pse tutna prej Albin Kurtit

Ai është i lexuar, di gjuhë të huaja, e ka shëtitur botën, në një formë është kozmopolit, por, në anën tjetër, veprimtaria e tij jetësore është ajo e një profeti të pagabueshëm, që grumbullon rreth vetes lukuni vigjilentësh të verbër, që e trazojnë këdo që në çfarëdo forme mendon ndryshe...
Op/Ed

02.02.2020: Dita vendimtare, Dita D

Pengimi i kësaj marrëveshjeje do të kishte qenë gabim dhe padrejtësi historike. Do të ishte gabim i përmasave të mosnënshkrimit të Marrëveshjes së Rambujesë apo të mospranimit të Pakos së Ahtisaarit. Një gabim që mund ta bësh vetëm njëherë, sepse nuk ka herë të dytë. Shkruan: Berat Buzhala Kushdo që...
Lajme

Buzhala e Haxhiu përplasen ashpër për Albin Kurtin dhe Edi Ramën

Analistët Baton Haxhiu dhe Berat Buzhala janë përplasur në një debat në Shqipëri për Edi Ramën dhe Albin Kurtit. Haxhiu ka thënë se Kurti s’mund të krahasohet me Ramën, ndërsa Buzhala thotë se Kurti e turpëron Ramën që, sipas tij, është kryeministër i një pakice. Buzhala ka thënë në emisionin...
Lajme

Berat Buzhala: Albin, nuk të kam votuar, por ki kujdes!

Drejtori i televisionit T7, Berat Buzhala ka komentuar aksidententin e mbrëmshëm të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti. Ja postimi i tij: Nuk e kam votu Albinin, e as Vetevendosjen. Mirepo ai absolutisht ai duhet te behet Kryeminister. Ne menyre qe kjo te ndodhe Albini ish kane mire me kane ma...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5