archiveBerat Buzhala

Op/Ed

Qe pse sot Albini kishte të drejtë

Shkruan: Berat Buzhala Lideri i LVV-së sot u desh ta heqë pardesynë e profetit dhe ta veshë atë të politikanit, duke rrezikuar ta humbë mbështetjen e pjesës më radikale të mbështetësve. Teksti i aktakuzës për Thaçin, Veselin, Selimin dhe Krasniqin, e ka ndryshuar krejtësisht lojën politike. Ajo aktakuzë paraqet një...
Op/Ed

Pas Bajramit, do të hapen Portat e Ferrit

Unë besoj që në parim e keqja nuk njeh fund. Situata është shumë e keqe, por gjithashtu mund të bëhet shumë më keq. Si mund të bëhet më keq sesa tash? Nëse për Festën e Kurban Bajramit, që e kemi para vetes, qytetarët vendosin të qarkullojnë prej një dere në...
Lajme

Kadri Veseli ngushllon Berat Buzhalën për vdekjen e babait

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, i ka uruar ngushëllime gazetarit Berat Buzhala për vdekjen e të atit. Veseli tha se me keqardhje e mori lajmin për vdekjen e atit të Buzhalës i cili po luftonte me Covid-19. Ai...
Lajme

Presidenti Thaçi ngushëllon familjen e Berat Buzhalës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Bashor Buzhalës nga Covid-19. Bashori ishte babai i gazetarit të njohur kosovar, Berat Buzhala, shkruan Gazeta Metro. Gazetari Berat Buzhala ka njoftuar sot me anë të një postimi në Facebook, se ka vdekur babai Bashor Gegë Buzhala, në moshën...
Lajme

Vdes babai i Berat Buzhalës, po luftonte me koronavirusin

Ka vdekur në moshën 72-vjeç babai i gazetarit Berat Buzhala, i cili po luftonte me koronavirusin. Lajmin për vdekjen e prindit e ka bërë të ditur vetë Buzhala, teksa shkruan se kjo është humbja e tij e parë. Postimi i tij i plotë: Sot ne ora 13.00 vdiq baba i...
Lajme

‘Eksplodimi’ i virusit, ky është reagimi i Berat Buzhalës

Dje dolën 178 raste të reja me coronavirus, dhe vetëm sot humbën jetën pesë të infektuar që po trajtoheshin në klinikën infektive. Ndërkaq sot, dyshohet se kanë vdekur pesë persona me COVID-19, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Katër persona u raportuan më herët në medie mbështetur në burime, ndërsa...
Lajme

Berat Buzhala preket nga koronavirusi

Analsiti Berat Buzhala ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas testimit në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, shkruan Gazeta Metro. Buzhala ka shkruar se ai sot është konfirmuar se ka dalur pozitiv me koronavirus dhe se nuk ndjen ndonjë dhimbje deri tani. Postimi i plotë nga Buzhala: Megjithate kjo dite nuk...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5