archiveBeograd

Lajme

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Beogradit

Së paku një person ka humbur jetën, ndërsa dy të tjerë janëlënduar nga një shpërthim i fuqishëm në qendrën e Beogradit në Serbi. Siç informojnë mediumet lokale, shpërthimi ka ndodhur sot rreth orës 10:00 në afërsi të godinës së Radio Televizion Shtetëror Serb RTS, respektivisht në lokacionin ku po kryhen...
Lajme

Berisha kërkon nga politika aktuale serbe që përfundimisht të pushojnë provokimet ndaj shqiptarëve që jetojnë në Serbi

Kryetari i Amzës së Shqiptarëve me seli në Novi Sad, Demo Berisha, ka reaguar lidhur me ngjarjen e djeshme të terrorizimit të furrëtarëve shqiptarë në Beograd. Ai u ka bërë thirrje organeve të rendit dhe politikës në Beograd që të marrin masa të mënjeherëshme ndaj këtyre provokimeve, raporton Gazeta Korrespodenti. Berisha,...
Lajme

Gjendje alarmante në Beograd, aktivizohet ushtria serbe me tanke

Rrugët e Beogradit sonte janë mbushur me mijëra protestues, të cilët siç thonë janë kundër dhunës politike në Beograd. Deri protestuesit po bëjnë thirrje kundër qeverisë dhe presidentit të vendit, nga kazermat ushtarake kanë dal mjetet e blinduara ushtarake, duke përfshirë edhe tanket. Marshi protestues mban moton “Jo më këmisha...
1 2
Page 1 of 2