archiveBekim Zabërgja

Lajme

Për dallim nga të gjithë, Bekim Zabergja mbyll fushatën në një mënyrë shumë të veçantë

Kandidati për deputet nga radhët e NISMA’s Socialdemokrate, Bekim Zabergja, sot ka mbyllur aktivitetin e tij elektoral në familjen e Rrahman Ademit së bashku me kandidatët Bekim Brestovci dhe Kenada Avdiji në Lagjën ‘Lumni Surdulli’, raporton Korrespodenti. Ai, me këtë rast, përmes një postimi në profilin e tij në facebook,...
Lajme

‘Me Çlirimtarët’ – Foto sa 1000 fjalë!

Kandidati për deputet Bekim Zabergja është pjesë e listës së NISMA’s Socialdemokrate dhe njihet si njeri më i afërt dhe më i besueshëm i kryetarit të kësaj partie, Fatmir Limajt, ka publikuar një foto shumë mjaft domëthënëse në profilin e tij në facebook. Në foto shihet Zabergja, bashkë me Fatmir...
Lajme

Pas një ditë plotë angazhime, Bekim Zabergja realizon një foto me strukturat e NISMA’s në Vushtrri

Kandidati për deputet nga radhët e NISMA’s Socialdemokrate, Bekim Zabergja, së bashku me kandidatin Agim Krasniqi, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar takime të shumta me simpatizantë të kësaj partie në qytetin e Vushtrrise me rrethinë, raporton Korrespodenti. Ai, përmes një statusi në facebook, ka prezantuar strukturat e NISMA’s në...
Lajme

“Me Çlirimtarët”, Bekim Zabergja i NISMA’s takon veteranët

Kandidati për deputet nga radhët e NISMA’s, ka zhvilluar një vizitë në OVL së UÇK’së,dhe SHIL së UQK’së, raporton Korrespodenti. Ka publikuar foto nga takimi, ku ka thënë se janë pritur ngrohtësisht nga veteranët e UÇK’së. “Sot, gjatë dites vizituam OVL së UÇK-së dhe SHIL së UÇK-së, ku u pritem...
Lajme

Bekim Zabërgja, ekonomisti që pritet ta përfaqësojë zërin e qytetarëve nga Vushtrria në Kuvendin e Kosovës

Ekonomisti i njohur Bekim Zabërgja në garë për deputet në listën e NISMA’s Socialdemokrate, i cili do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit me numrin 88, raporton Korrespodenti. Me angazhimin e tij, NISMA Socialdemokrate-dega Vushtrri ka shumëfishuar potencialin e saj strukturor, pasi që ekonomisti Zabërgjës gëzon një mbështetje të...
Op/Ed

Sektori privat buzë bankrotimit

Shkruan: Bekim Zabergja, Ekonomist Sektori privat shtylla më kryesore e zhvillimit të shtetit, përplot tre dekada nuk ka qenë në gjendje më të vështirë sesa në këta muaj të fundit të këtij viti si pasojë e pandemisë me Covid-19. Sektori privat si një ndër sektorët më të rëndësishëm të vendit,...
Op/Ed

Dështimi politikës populiste të z. Albin Kurtit

Shkruan: Bekim Zabergja Që nga pavarësia e Kosovës, u realizuan objektivat kryesore gjatë procesit të krijimit dhe organizimit të institucioneve demokratike, ndërsa modeli i organizimi politik i Kosovës u bazua në dy koncepe,të cilat janë të ndryshme në mes njëra-tjetrës, në shtetformimin klasik (Sovraniteti, Kushtetuta, Qeveria, Populli), dhe atë modem...
Lajme

Zabergja: Sveqla shkel mbi Kushtetutën… konsumon vepër penale

Nga Bekim Zabergja v. Ministri ne detyrë z. Sveqla shkel mbi Kushtetutēn, kufizon deputetēt e Kuvendit tē Republikēs sē Kosovēs nē kryerjen e detyrave tē tyre sipas mandatit qē e kanē. Konsumon veper penale, pengim i deputetēve në ushtrimin e detyrës zyrtare( përjashto dt. 14.04 2020). Kushteta thot, citoj; Neni...
1 2
Page 1 of 2