archiveBekim Jashari

Lajme

Ky është vendimi i Supreme ndaj ankesës së Jasharit

Pas PZAP-së edhe Gjykata Supreme e ka rrëzuar ankesën e kandidatit për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari për manipulim të procesit zgjedhor. “Kolegji i Gjykatës Supreme e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e subjektit politik Lista e Pavarur Bekim Jashari, me seli në Skenderaj, e paraqitur kundër vendimeve të...
Lajme

Bekim Jashari dënohet me 1800 euro, ja arsyeja

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari është dënuar me 1800 euro gjobë për thyrjen e heshtjes zgjedhore. Ankesa e PDK-së për Listën e Pavarur-Bekim Jashari është pranuar nga PZAP, raporton Gazeta Express. PDK ka parashtruar ankesën në PZAP kundër subjektit Lista e Pavarur-Bekim Jashari ku pretendon se kandidatë për...
Lajme

Askush nuk e priste: Bekim Jashari sulmon Vetëvendosjen

Kandidati për kryetar të Skenderajt , Bekim Jashari, është distancuar sërish nga Lëvizja Vetëvendosje, duke thënë se nuk ka pasur marrëveshje me ta për zgjedhjet e fundit lokale. Jashari i ka reaguar kryetarit të LVV-së në Skenderaj, Hysni Mehani i përmes një shkrimi në Facebook kërkonte që Skenderaj të shkojë...
Lajme

Bekim Jashari dënohet me 1 mijë e 800 euro

Kandidati i pavarur për komunën e Skenderajt, Bekim Jashari, është dënuar me gjobë prej 1 mijë e 800 euro për shkak të thyerjes së heshtjes zgjedhore. Kështu ka bërë të ditur Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), duke theksuar se ankesa është paraqitur nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) me...
Lajme

Humbi në Skënderaj, vjen sërish reagimi nga Bekim Jashari

Kandidati i pavarur për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar përsëri për rezultatin e zgjedhjeve të 17 tetorit. Ai përsëri ka aluduar në manipulim të votave dhe ka thënë se do t’i shkojë deri në fund rrugëve ligjore. Në fillim të një statusi të gjatë në Facebook, Jashari thotë...
Lajme

Bekim Jashari e përmbylli në mënyrë madhështore fushatën

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka përmbyll fushatën zgjedhore në mënyrë madhështore. Jashari shkruan se është betuar se do të vazhdojë të jetë i qytetarëve. Postimi i plotë i Jasharit: Drenica heroike e dha mesazhin, Drenica heroike e tha fjalën e fundit, Drenica jonë e nisi festën e...
Lajme

Gjendja shëndetësore e Halil Kastratit, reagon Bekim Jashari

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka njoftuar se humanisti Halil Kastrati po përballet me probleme shëndetësore, raporton Express. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Jashari i ka uruar shërim të shpejtë. “I nderuar hoxhë, qytetar nderi i Skenderajt, Halil Kastrati, Uroj që sa më shpejtë...
1 2 3 6
Page 1 of 6