archiveBehgjet Pacolli

Lajme

Behgjet Pacolli jep lajmin e keq për viza

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është shprehur pesimist sa i përket mundësisë që liberalizimi i vizave të ndodhë sivjet Në një konferencë për media, të mbajtur me rastin e marrjes së kryesimit të SEECP-së nga ana e Kosovës, Pacolli ka thënë se me dëshirë...
Lajme

Sqarohet Labinot Tahiri: Nuk komunikoj me Behgjet Pacollin

Deputeti Labinot Tahiri përmes një shkrimi ka bërë të ditur se ka shpallur zgjedhjet në AKR-në e Ferizajt, mirëpo, duke thënë se ky nuk do të kandidojë për kryetarë, shkruan Express. Përmes një shkrimi në Facebook, Tahiri ka bërë të ditur se nuk komunikon me kryetarin e AKR-së, Behgjet Pacollin....
Lajme

“Mos u zgërdhini me mu”, Pacolli përplaset me deputetët

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka raportuar sot para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike. E në këtë raportim nuk kanë munguar as përplasjet, shkruan lajmi.net. Deputeti nga radhët e VV-së, Glauk Konjufca, ka ngritur çështjen e Enrike Rajs, i cili sipas drejtësisë amerikane është...
Lajme

Pacolli jep lajmin e madh: Liberalizimi i vizave ndodh sivjet

Sipas Pacollit, dokumenti për tërheqje të njohjeve është një mashtrim. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane, është shprehur i sigurt se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do të ndodhë brenda këtij viti. Kurse, për pretendimet mbi tërheqjet e njohjeve, ai...
Lajme

“Lajm fantastik për liberalizimin e vizave”

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, po qëndron në Varshavë nga ku thotë të ketë marrë një lajm të mirë nga ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass. “Lajm fantastik nga ministri i jashtëm gjerman, Mass. Në Varshavë, zhvillova një takim bilateral me ministrin e jashtëm gjerman Heiko Mass, i...
Lajme

Kosova dhe Kolumbia vendosin marrëdhënie diplomatike

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka marrë një letër nga homologu i tij nga Kolumbia, Carlos Holmes Trujillo García. Përmes kësaj letre ai ka njoftohet për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike në mes dy shteteve, veprim ky, që mundëson komunikimin e përhershëm të nivelit më të...
Lajme

Pacolli jep lajmin e madh për Kosovën, priten 19 njohje të reja

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka mirëpritur dhe përshëndetur aprovimin me unanimitet të plotë të Rezolutës për Kosovën nga 57 shtetet anëtare të Organizatës për Bashkëpunim Islamik – OBI-it, në sesionin e 46-të të Këshillit të Ministrave të Jashtëm, në kryeqytetin...
Lajme

Madeleine Albright mund të vij në Kosovë për Pavarësi

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka zhvilluar një takim me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright, në Mynich të Gjermanisë. Kryediplomati kosovar ka thënë se vendosmëria dhe këmbëngulja e sekretares Albright për ti dalë në krah popullit të Kosovës e bën atë pjesë të rëndësishme të historisë së Kosovës. “Sekretaren...
1 7 8 9 10 11
Page 9 of 11