archiveBehgjet Pacolli

Lajme

Qeveria e Kosovës ofron Parkun Inovativ në Prizren për të prekurit nga tërmeti, ka mbi 800 shtretër, menzë, spital…

Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, ka njoftuar se Qeveria e Kosovës, në bashkëpunim me komunën e Prizrenit, Ambasadën Gjermane në Kosovë dhe GIZ në Kosovë, kanë vendosur të hapin Parkun Inovativ në Prizren (ish kampi ushtarak Gjerman) për të gjitha familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri, raporton...
Lajme

Pacolli nuk pret të bëhet pjesë e qeverisë së re

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk beson që mund të jetë pjesë e qeverisë së re, e cila mund të formohet nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. “Unë me asnjë lider partiak nuk kam pasur raporte të këqija, po ashtu edhe për...
Lajme

Pacolli: Asgjë s’kam përfitu nga Kosova

Ministri i Jashtëm në largim, Behgjet Pacolli, i pyetur se çka ka bërë si politikan për Kosovën, ka dhënë një përgjigje të çuditshme. “Asgjë s’kam përfitu nga Kosova, çdo që gjë është fitu nga kompanitë e mia është ardhë në Kosovë”, ka thënë Pacolli në T7, transmeton Gazeta Sinjali. “S’kam...
Lajme

Thaçi e Pacolli pjesë e konferencës për Mbrojtjen e Lirisë Fetare e organizuar nga presidenti Trump

Presidenti Hashim Thaçi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka bërë me dije se bashkë me zëvdëskryeministrin në detyrë, Behgjet Pacollin, po marrin pjesë në konferencën “Global Call to Protect Religious Freedom”, e udhëhequr nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump. “Ndajmë vizionin e presidentit amerikan, Trump, për...
1 6 7 8 9 10 12
Page 8 of 12