archiveBehgjet Pacolli

Lajme

Pacolli: Mos u gëzo kurrë me atë që gëzohet armiku

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli, duke iu referuar aktakuzave të konfirmuara nga Gjykata Speciale, ka thënë se askush nuk duhet gëzuar me atë që gëzohet armiku. Pacolli është shprehur i bindur se Thaçi dhe luftëtarët e tjerë do t’i dëshmojnë botës së UÇK-ja ishte ushtri çlirimtare, dhe jo vrasëse. “Mos...
Lajme

Behgjet Pacolli tregon si e bëri milionin e parë

Presidenti i AKR’së Behgjet Pacolli ka folur për suksesin e tij si biznesmen. Ai thotë se puna e madhe iu ka shpërblyer me sukses. “Shumëkush thotë ‘milioni i parë’. Mua nuk më ka impresionu shumë milioni i parë”, tha Pacolli në emisionin “Tète-A-Tète me Adelinën” në Kanal10. “Vetëm dëshira shumë...
Lajme

Hyrja me pagesë në Prishtinë, Behgjet Pacolli ka një tjetër ide

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka dalur kundër idesë së taksës që duhet të paguhet për të hyrë në Komunën e Prishtinës, shkruan Gazeta Metro. Ideja e cila ditë më parë u komentua edhe nga vëllai i tij, nënkryetari i komunës Selim Pacolli, tani po kundërshtohet nga ish-presidenti kosovar. Postimi...
Lajme

Erdogani pret Thaçin në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan e ka pritur në Stamboll presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. I pranishëm në këtë takim ishte edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. Kjo u bë e ditur nga presidenca turke përmes një postimi në llogarinë zyrtare në Twitter. Presidenti Recep Tayip Erdogan...
Lajme

Behgjet Pacollit i ngritet bust në këtë qytet

Kryetarit të Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacollit iu është ngritur një bust në qytetin e Sarandës në Shqipëri. Ai është shprehur i lumtur për këtë, duke thënë se është një dhuratë që nuk e priste. “Një dhuratë që nuk e prisja. Sot me rastin e ditëlindjes sime, kuptova...
Lajme

Reagon Pacolli pasi iu përmend emri për president shteti

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar pasi emri i tij u lakua si president i mundshëm i Kosovës. Pacolli ka thënë se Kosova e ka presidentin e vet. Tutje, Pacolli tha se çdo variant tjetër mbetët vetëm...
Lajme

Edhe Behgjet Pacolli kandidat për president të vendit

Liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i vështirësohet edhe më shumë rruga drejt Presidencës. Kjo për shkak se edhe lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli po synon rikthimin në postin ku e ushtroi për disa javë vite më parë. Këshilltari i Pacollit, Naim Murseli, ka thënë se strukturat e AKR-së po ia...
1 2 3 4 5 11
Page 3 of 11