archiveBehgjet Pacolli

Lajme

AKR e Pacollit e hapur për bashkëpunim me Vetëvendosjen

Aleanca Kosova e Re e Behxhet Pacollit ka bërë të ditur se do të vazhdojë të mbetet parti konstruktive në ndërtimin e institucioneve shtetërore. Naim Murseli, këshilltar i Pacollit, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se ky subjekt nuk do të kontribuonte në një bllokadë të mundshme politike në...
Lajme

Pacolli pranon rezultatin – ka këto fjalë për LVV’në

Kryetari i Aleancës Kosova e re, Behgjet Pacolli ka pranuar rezultatin e zgjedhjeve të djeshme në Kosovë. “Kur numërimi i votave po shkon drejt fundit, ne mund të konstatojmë se fituesi i zgjedhjeve është LVV. Në një demokraci, është e rëndësishme të pranosh rezultatin dhe të përgëzosh kundërshtarin”. “Unë do...
Lajme

Pacolli: Vetëvendosje i ka dyert e mbyllura te unë

Kandidati për deputet dhe kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli ka thënë se Vetëvendosjes ia ka mbyllur dyert. Pacolli u shpreh se mënyra si është trajtuar ka bërë që të mos bashkëpunojë më me VV’në. “Vetëvendosje te unë i kanë mbyllë të gjitha dyert”, theksoi ai. Ai ka thënë se VV...
Lajme

Dita e koalicioneve, LDK-AKR koalicioni i parë parazgjedhor

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pritet që sot të zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kështu ka bërë të ditur Naim Murseli, këshilltari i politik i Behgjet Pacollit. “Sot deri në ora 18:00 do të deklarohet koalicioni parazgjedhor me LDK-në në Komisionin Qendror të...
Lajme

E konfirmon Pacolli: Jemi afër koalicionit me LDK’në

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli thotë se asnjë parti nuk ka nevojë ta marrë partinë e tij pas vetes. Ai thotë se partia e tij i krijon hapsirë vetes. Pacolli thotë se janë afër koalicionit me LDK-në, por se nuk ka akoma koalicion. “Nuk parti të vogla e të mëdha,...
Lajme

Pacolli tregon se si do të dukej Prishtina sipas projektit të tij

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, prezantuar projektin e tij për Prishtinën. Me këtë rast Pacolli, ka treguar si do të dukej kryeqyteti. “Projekt i gatshëm për implementim në Prishtinë (tani përmes procedurave ligjore), ku kostoja harmonizohet me cilësinë, standardet e larta, sigurinë dhe komoditetin. Shpresoj të filloj...
1 2 3 4 11
Page 2 of 11