archiveBehgjet Pacolli

Lajme

Pacolli: Kosova së shpejti në INTERPOL, ja kur pritet antarësimi

Pas avancimit të pozitës së Republikës së Kosovës në ‘Frankofoni’, ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, thotë se Kosovën në nëntor të këtij viti do ta anëtarësojë edhe në INTERPOL, raporton Gazeta Express. Këto deklarime Pacolli i ka bërë në një postim në profilin e...
Lajme

Pacolli “godet” Daçiqin, kësaj radhe ia përmend edhe thesin me para

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i është kundërpërgjigjur homologut serb, Ivica Daçiq, për thesin me para që ky i fundit ia ka përmendur. Daçiq pati thënë se Pacolli po e hap ‘thesin me para’ për t’iu thënë shteteve të cilat, sipas tij, duan ta tërheqin njohjen e Kosovës, transmeton Gazeta...
Lajme

Kosova në pritje për t’u bërë pjesë e Frankofonisë

Kanë filluar punimet e Konferencës së Frankofonisë në Jerevan të Armenisë. Në kuadër të këtyre punimeve, ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, me anëtarët e delegacionit, kanë takuar këtë paradite kryetarin e Asamblesë Parlamentare të Frankofonisë, Jacques Chagnon, dhe Sekretarin e Përgjithshëm e Asamblesë Parlamentare, Jaques Krabal. Gjatë këtij...
1 9 10 11 12
Page 11 of 12