archiveBehgjet Pacolli

Lajme

Pacolli: Në Washington fola për lojën e pistë të Serbisë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli po qëndron në SHBA, ku po merr pjesë në Forumin mbi sfidat në Evropën Juglindore. Në një postim në Facebook, Pacolli ka shkruar se në fjalimin e tij ka denoncuar lojën e pistë që Serbia po bën ndaj Kosovës, transmeton Indeksonline. Më poshtë postimi i...
Lajme

Përfundon takimi partnerëve të koalicionit, taksa nuk do të hiqet

Për më shumë se dy orë kanë diskutuar katër partnerët e koalicionit qeverisës, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj e Behgjet Pacolli. Burimet e Indeksonline brenda takimit kanë thënë se liderët kanë vendosur që të mos e heqin taksen 100% ndaj produkteve serbe dhe atyre nga Bosnja. Po ashtu liderët...
Lajme

Pacolli dhe Haradinaj udhëtojnë papritmas drejt Luganos së Zvicrës

Ballkani.info ka marrë vesh se kryeministri Ramush Haradinaj bashkë me zëvendëskryeministrin e parë dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, sonte kanë udhëtuar drejt Zvicrës. Këto burime thonë se tashmë ata kanë mbërritur në Lugano, aty ky Pacolli e ka bazën e kompanisë së tij, Mabetex. Ballkani.info e ka...
Lajme

Pacolli për Interpol: Diplomacia serbe pati vajza të bukura

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka deklaruar se në votimin për anëtarësimin e Kosovës në Interpol, Serbia përdori një mënyrë specifike të lobimit. Sipas Pacollit, ka pasur vajza te bukura serbe që u janë afruar diplomatëve me zarfe. Pacolli gjatë raportimit para Komisionit për Punë të Jashtme ka...
Lajme

Tension në Bruksel, BE-ja ia anulon konferencën Haradinajt

Zyra e shtypit e Bashkimit Evropian e ka anuluar konferencën e përbashkët me kryeministrin Ramush Haradinaj, pas takimin në Këshillin e MSA’së. Siç raportojnë gazetarët Në Bruksel, kjo ka ardhur për shkak të tendosjes së atmosferës në takimin e MSA’së, e ku temë ishte edhe taksa ndaj Serbisë. Deri tani...
Lajme

Pacolli: Taksa ndaj Serbisë s’do të hiqet, e kam kërkuar nga 2007

Ministri i Jashtëm i Kosovës njëherësh edhe zëvendës Kryeminsitër i Parë, Behgjet Pacolli në një intervistë për Ora News u shpreh se Kosova nuk do të tërhiqet nga taksa 100% ndaj mallrave serbe. Ai tha se për masa të tilla ndaj Serbisë kishte kërkuar që të vendoseshin që në vitin...
Lajme

“E kam ëndërr ta qeverisi Kosovën vetëm një vit”

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka folur për punën e Qeverisë së Kosovës. Ai ka treguar se nuk ka hapësirë shumë të punoj në qeverinë aktuale. Por, ka treguar se e ka ëndërr që të qeverisë me Kosovën vetëm një vit. “Unë e kam ëndërr që ta qeverisi Kosovë për...
1 8 9 10 11
Page 10 of 11