archiveBedri Hamza

Lajme

Hoxhaj dhe Hamza në Fushë Kosovë: Përmes Planit të Rimëkëmbjes, prodhuesit nga Lugina e Preshevës do të lirohen nga tatimet doganore

Kryetari i PDK-së, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj, shoqëruar nga nënkryetari i PDK-së kanë vizituar sot disa biznese në komunën e Fushë Kosovës, pronarët e të cilëve janë nga Lugina e Preshevës. Hoxhaj gjatë vizitës në bizneset e vogla dhe të mesme “M&A Carpet”, “Metal Tech” dhe “Kiki&Lighting” ka...
Lajme

Shefi i deputetëve të PDK-së infektohet me Covid-19

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Bedri Hamza, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur sot për RTV21, vetë Hamza përmes një telefonate. Para Hamzës, janë infektuar edhe disa prej kolegëve të tij nga Grupi Parlamentar. Deputeti i Partisë Demokratike e Kosovës,...
Lajme

A po e shpërfill Albin Kurti kërkesën e SHBA’së?

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza ka arsyetuar mbajtjen e seancës së sotme të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës me shpërfilljet e kryeministrit Kurti karshi kërkesave të SHBA-së për heqjen e taksës. Ai tha se PDK i sheh serioze paralajmërimet e fundit amerikane për tërheqjen...
Lajme

Bedri Hamza: Pagat u rritën ekskluzivisht nga PDK-ja

Ish-ministri i Financave, Bedri Hamza, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës në platfomën e saj ka në fokus përkrahjen ndaj sektorit privat pasi është kontribuuesi më i madh i rritjes ekonomike në vend. ”Ne kemi deficit në tregtinë me mallra, por kemi suficit në shërbime. Fokusi ynë do të...
Lajme

Hamza tregon kur do të ekzekutohen pagat me rritje

Pas votimit të Ligjit për paga, ministri i Financave, Bedri Hamza është shprehur se përkundër kostos shtesë që mund të ketë ky ligj, aspekti financiar i tij është i mbuluar. Hamza tha se ekzekutimi i pagave pas miratimit të Ligjit për Pagat, do të bëhet prej atëherë si është e...
Lajme

A u është ndarë buxhet veteranëve për 2019, tregon ministri i Financave

Lajmi.net kishte publikuar 20 mijë emrat e veteranëve të të gjitha zonave që cilësoheshin si veteranë “të vërtetë” dhe “mashtrues”. Ministri i Financave, Bedri Hamza, teksa ta diskutuar në seancën e Kuvendit për ndarjen e buxhetit për 2019, ka folur edhe për pensionet e veteranëve. Ai ka thënë se buxheti...
1 2
Page 1 of 2