archiveBaton Haxhiu

Lajme

Haxhiu: Albin Kurti nuk e do Kosovën

Analisti Baton Haxhiu ka folur mbrëmë lidhur me qëndrimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, sa i përket dialogut me Serbinë. Sipas Haxhiut, Albin Kurti me zvarritjen që po i bën dialogut, tregon se ai nuk e do Kosovën. “Njeriut që historia do ta fillojë me të, që thotë skam...
Lajme

Baton Haxhiu tregon a është ftuar nga Specialja

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka publikuar sot një shkrim në të cilin deklaroi se Baton Haxhiu është ftuar nga Gjykata Speciale. Sipas Zekës, Haxhiu u ftua nga Specialja pas publikimit të dosjeve të UNMIK’ut që kishin të bënin me vrasjet e pasluftës. Gazetari dhe analisti, Baton Haxhiu...
Lajme

Zeka: Baton Haxhiu ka qenë i intervistuar nga Gjykata Speciale, le të tregojë para opinionit se kur ka qenë dhe çka është pyetur

Gazetari dhe analisti i njohur, Milaim Zeka, në një intervistë dhënë për “Syri TV”, duke folur për publikimin e dosjeve nga media e Baton Haxhiut, ka treguar për herë të parë për opinionin e gjerë se i intervistuar nga Gjykata Speciale ka qenë edhe vetë Baton Haxhiu. “Në këto dosje...
Lajme

Bujar Cakolli ‘godet’ Armend Mujën e Baton Haxhiun: PDK do të rikthehet si partia më e fuqishme në vend

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Bujar Cakolli, ka reaguar ndaj sondazheve të Armend Mujës dhe Batton Haxhiut, me disa foto të sallave të stërmbushura me simpatizantë të PDK’së, raporton Korrespodenti. “Sondazhet e realizuara për shantazhe politike nuk janë fare pasqyrim i realitetit. Janë mashtrim i publikut. E kuptoj...
Lajme

Baton Haxhiu: Dëshirë e imja është që LVV me i marrë 80 ulëse

Gazetari dhe analisti i njohur kosovar, Baton Haxhiu u shprehë se ka dëshirë që LVV të marr 80 ulëse në Kuvendin e ardhshëm të Kosovës. Ai në “RTV Dukagjini” dha prognozën e tij në lidhje me zgjedhjet e 14 shkurtit, transmeton Indeksonline. “LDK nuk bien nën 20%, PDK-ja nuk bien...
1 2 3 5
Page 1 of 5